Słup dymu na przedmieściach Moskwy. Płonie magazyn

W Ramienskoje pod Moskwą wybuchł potężny pożar. Oficjalne kanały w Rosji podają, że płonie magazyn z nawozami. Nie ma informacji o poszkodowanych.
Zobacz wideo Skąd się biorą tak duże zyski banków w Polsce? Kiedy koniec bankowego El Dorado?

Rządowa agencja RIA podaje, że przyczyną pożaru było złamanie zasad bezpieczeństwa podczas spawania. W magazynie z nawozami w Ramienskoje miały zapalić się plastikowe palety. Płomienie obejmują powierzchnie 1800 metrów kwadratowych - poinformowało Rosyjskie Ministerstwo ds. Nadzwyczajnych w obwodzie moskiewskim. W kolejnym komunikacie podano, że pożar obejmuje już powierzchnię 2700 metrów.

Kolejny pożar niedaleko Moskwy. Płonie magazyn z nawozami

W gaszeniu pożaru bierze udział 70 strażaków i 26 jednostek sprzętu. Na chwilę obecną nie ma informacji o osobach poszkodowanych. Według wstępnych ustaleń pożar wybuchł, ponieważ w zakładzie nie przestrzegano procedur bezpieczeństwa w trakcie prowadzonych tam prac spawalniczych.

Seria pożarów w Rosji

To kolejny w ostatnich dniach pożar w obwodzie moskiewskim. Niedawno informowaliśmy za agencją Interfax o pożarze magazynu w Odincowie. Magazyn znajduje się kilka kilometrów od rezydencji prezydenta Rosji Władimira Putina w Nowo-Ogariowie. Wcześniej rosyjskie władze poinformowały o zestrzeleniu dwóch dronów szturmowych. Jeden z nich został zestrzelony właśnie w rejonie odincowskim, a drugi - w kałuskim.

Więcej o: