Kończy się czas na przesłanie dokumentów. 300 plus do spóźnialskich trafi w późniejszym terminie

System do składania wniosków o dofinansowanie w ramach programu Dobry Start otwarty jest już od pierwszych dni lipca. Potoczne znany jako 300 plus ma wspomóc rodziców w zakupie wyprawki szkolnej dla swojego dziecka. Do kiedy można ubiegać się o jednorazowe świadczenie? Właśnie mija termin kluczowy dla długości czasu oczekiwania na pieniądze.

Program Dobry Start skierowany jest do rodziców i opiekunów prawnych uczniów, którzy wraz z rozpoczęciem roku szkolnego muszą podołać wydatkom związanym z zakupem książek i pozostałego wyposażenia szkolnego. Jednorazowy zastrzyk gotówki może zostać przyznany uczniom szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a także wychowankom szkół policealnych i dla dorosłych (o ile spełniają oni kryteria wieku). 300 plus nie przysługuje natomiast dzieciom uczęszczającym do przedszkoli, czy studentom bez względu na ich tryb studiów.

Zobacz wideo 42 dni męki. Tak wygląda rzeczywistość ferm przemysłowych

Do kiedy można składać wnioski o 300 plus? Kluczowy termin dostarczenia dokumentów do ZUS-u

Czas przeznaczony na składanie wniosków o 300 plus obejmuje okres od 1 lipca do 30 listopada bieżącego roku. Każdy, kto pokusi się o złożenie wniosku o jednorazowe świadczenie w tym terminie, spełniając przy tym wymagania, może liczyć na dofinansowanie wydatków szkolnych. Problem w tym, że nie każdy beneficjent programu Dobry Start otrzyma pieniądze dokładnie tym samym terminie. Kluczowa jest tu data 31 sierpnia. Jeśli dokumenty potrzebne do ubiegania się o 300 plus trafią do ZUS do końca miesiąca, 300 zł trafi na konta świadczeniobiorców najpóźniej 30 września. Osoby, które nie zdążyły dosłać dokumentów w podanym terminie, lub później zdecydowały się na złożenie wniosku, mogą czekać na jednorazowe świadczenie nawet dwa miesiące dłużej.

Gdzie złożyć wniosek o pomoc z programu Dobry Start? Do wyboru kilka platform internetowych

Wnioski o przyznanie 300 zł w ramach programu Dobry Start można wypełniać i składać drogą elektroniczną. Posłużą nam do tego: aplikacja mZUS, portal Platformy Usług Elektronicznych ZUS i Emp@tia oraz system bankowości internetowej. Informację zwrotną o przyznaniu świadczenia bądź odmowie również otrzymamy w formie elektronicznej.

Więcej o: