Samsung naprawdę chce zrobić taki smartfon. Ten rysunek wiele zdradza

Plotki o tym, że Samsung ma gotowe urządzenie ze zginanym ekranem krążą w branży od miesięcy. Teraz do sieci przedostał się nowy rysunek, który zdradza istotne szczegóły.

Do mediów od czasu do czasu przedostają się informacje z wniosków patentowych składanych przez gigantów branży. Najczęściej "wypływają" po latach. Tym razem jednak stało się inaczej - do sieci trafiły ilustracje pochodzą z wniosku złożonego zaledwie kilka miesięcy temu.

Przeczytaj też: Ta technologia może zmienić smartfony

Może to więc oznaczać, że widzimy urządzenie zbliżone do gotowej wersji konsumenckiej. Wiadomości o tym, że koreański gigant ma testowe egzemplarze zginających się smartfonów krążą w sieci od dawna. Innowacyjny smartfon miał być zaprojektowany już w styczniu tego roku. Przewidywania insiderów się jednak nie sprawdziły. Być może dlatego, że pierwsze urządzenie nie wyglądało zbyt elegancko. 

Według SamMobile w drugiej połowie roku mamy szansę ujrzeć w końcu smartfon ze zginanym ekranem. Według informacji portalu urządzenie ma mieć ekran pojedynczy, co sprawia, że urządzenie po rozłożeniu wygląda jak tradycyjny smartfon. 

Zginany smartfon SamsungaZginany smartfon Samsunga Fot. Samsung

Zginany smartfon SamsungaZginany smartfon Samsunga Fot. Samsung

Powyższy rysunek przedstawia ponoć urządzenie nowsze niż to, które widzicie na zdjęciu głównym. Samsungowi udało się więc najprawdopodobniej stworzyć elegancki phablet, który bez problemu zmieści się w kieszeni lub torebce.  Co sądzicie o tym pomyśle? Praktyczny?