Adobe apeluje do miliarda użytkowników: "Zaktualizujcie Flasha". Lepiej nie ignorować tej prośby

Cyberprzestępcy coraz agresywniej wykorzystują różnego rodzaju luki Flasha. Adobe apeluje do użytkowników, by jak najszybciej pobrali aktualizacje. Microsoft postanowił nie czekać i wprowadza specjalny mechanizm obronny w Edge. Ransomware staje się coraz poważniejszą plagą.

Agencja Reutera informuje, że Adobe zmuszony był po raz kolejny zaktualizować jeden z najważniejszych swoich produktów - Flash. Znów okazało się bowiem, że wykryta w nim luka umożliwia atak typu Ransomware.

Przeczytaj też: Jak bronić się przed Ransomware?

Jak już pisaliśmy to dla przeciętnego użytkownika jedno z największych zagrożeń. Szkodliwe oprogramowanie blokuje dostęp do plików - szyfruje je. Na ekranie komputera widać jedynie komunikat z żądaniem okupu - albo zapłacimy kilkaset dolarów, albo stracimy dane na zawsze. Przestępcy są na tyle bezczelni, że czasami podwajają stawkę po jakimś czasie albo... przesyłają klucz deszyfrujący, który nie działa. Dane są utracone  nawet, jeśli ofiara zapłaciła.

Adobe ponagla miliard użytkowników Flasha używających Windows, OS X, Chrome i Linuxa, by zaktualizowali oprogramowanie najszybciej jak to możliwe po tym, jak eksperci od spraw bezpieczeństwa odkryli szkodliwe oprogramowanie, które atakuje komputery użytkowników, którzy odwiedzili zainfekowane strony. 

- wyjaśnia Reuter.

Microsoft ma dość

Ciągłymi zagrożeniami płynącymi ze strony Flasha zdaje się być lekko zirytowany Microsoft. Firma zapowiedziała, że najnowsza wersja przeglądarki Edge, dostępnej na Windows 10, będzie automatycznie blokować te elementy we Flashu, które uzna za zbędne. Animacje, reklamy, filmy, które będą budzić podejrzenia, zostaną "zapauzowane". 

Przestępcy opracowali metodę szantażu użytkowników za pomocą ransmoware do perfekcji. Można nawet powiedzieć, że ta metoda ataku jest modna wśród hakerów - wiedzą, że jest w miarę prosta i skuteczna. Użytkownik boi się, że straci dane, więc płaci, bo nie chce czekać, nie ma kopii bezpieczeństwa. Warto o nią zadbać. 

Komentarze (55)
Adobe apeluje do miliarda użytkowników: "Zaktualizujcie Flasha". Lepiej nie ignorować tej prośby
Zaloguj się
 • bling.bling

  Oceniono 91 razy 89

  Miliony użytkowników prosi gazetę.pl by zaprzestała automatycznego odtwarzania video. I co? I jajco!

 • borow4

  Oceniono 16 razy 12

  kto napisze jak wyrzucic ze swego komputera Flash Adfobe
  zadnych aktualizacji, to tylko rozsadnik reklam

 • zdzisiek66

  Oceniono 13 razy 7

  Zamiast aktualizować, lepiej zainstalować flash blocker :)
  A najlepiej używać wyłącznie przeglądarki tor browser, która ma zintegrowany i domyślnie włączony dodatek noscript.

 • lubicz56

  Oceniono 9 razy 5

  Od pierwszej chwili gdy tylko Flash pojawił się na rynku jego najgorętszym przeciwnikiem był szef Apple'a, Steve Jobs. Niczym matrę powtarzał, że to oprogramowanie to otwarte drzwi dla cyberprzestępców i kon trojański dla nawet średnio utalentowanych hackerów. Wtedy nikt nie chciał go słuchać.

 • 2random

  Oceniono 5 razy 3

  A jednocześnie htt ps :/ / www. adobe .com /software/ flash /about / "nie dostarcza informacji o swojej tożsamości", czyli Adobe ma w dupie, czy to jest ich prawdziwa strona czy podsunięta przez złodziei, przed którymi ostrzegają... Taka jest prawdziwa troska pieprzonego Adobe.

 • tom_aszek

  Oceniono 2 razy 2

  "Przestępcy są na tyle bezczelni, że czasami podwajają stawkę po jakimś czasie albo... przesyłają klucz deszyfrujący, który nie działa. "

  A ja myślałem naiwnie, że ich bezczelność polega przede wszystkim na tym, że włamują się do cudzych komputerów i tam rozrabiają...

 • megamaciej

  Oceniono 2 razy 2

  Ransomware staje się coraz poważniejszą plagą.
  ---
  A mnie się wydaje, że chu...ej jakości oprogramowanie stało się plagą.

 • ml09

  Oceniono 2 razy 2

  Video Autoplay Blocker by Robert Sulkowski dla Chrome i po kłopocie z autoplayem na GW ( i nie tylko ) + standardowe : Eliminator Slajdów, AdBlock i zablokować flasha z poziomu przeglądarki. Wszystko za darmo od wujka g..la ze sklepiku.
  Polecam

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX