Google pracował nad tym robotem trzy lata. Chodzi po schodach, kamieniach i śniegu

Google ma w swoim portfolio wiele firm zajmujących się robotyką. Najbardziej znaną jest Boston Dynamics. Ale robot, którego zobaczycie nie jest ich dziełem. Pracowano nad nim trzy lata, efekty są imponujące.

Schaft, spółka przejęta przez Google trzy lata temu, zaprezentowała właśnie swoje najnowsze dzieło. Na konferencji Nest 2016, która odbyła się w Tokio, pokazano robota, nad którym prace trwały przez trzy ostatnie lata.

Przeczytaj też: Google chce być tej liderem branży

Urządzenie nie ma nazwy, ale to nie zmienia faktu, że potrafi naprawdę dużo. Robot samodzielnie omija przeszkody, wchodzi po schodach, pokonuje wzniesienia terenu. Potrafi też poruszać się po kamieniach i śniegu.

 

Konkurencja Boston Dynamics

CS Monitor wyjaśnia, że japoński robot jest w pewnym sensie konkurencją dla robotów Boston Dynamics. Jest lżejszy, ma mniejsze zapotrzebowanie na energię, jest też tańszy w produkcji. To pozwalałoby na szybsze skomercjalizowanie produktu.

W marcu pojawiły się plotki o tym, że według nieoficjalnych doniesień Google zamierza pozbyć się Boston Dynamics i testowanego przez firmę Atlasa. Część komentatorów uważała, że Google uznało, iż doprowadzenie robota do fazy komercyjnej zajmie zbyt dużo czasu. Czyżby robot Schaft lepiej spełniał wyobrażenia Google o przyszłości robotów?