HTC publikuje nagranie dzień przed premierą HTC 10. Wygląda jak bliźniak...

Już jutro premiera HTC 10. Oficjalne wideo promocyjne wyciekło do sieci dzień wcześniej. Dzięki temu mamy pewność, że HTC 10 to niemal "brat bliźniak" iPhone'a. Ale kiedy spojrzeć z tyłu... Zaskoczenie!
 

Przeczytaj też: HTC zrobiło najlepszy zestaw do VR?

HTC dość nieoczekiwanie opublikował na swojej stronie wideo promocyjne swojego najnowszego flagowca. Tak przynajmniej twierdzi Niccolo Roli, który nagranie odkrył i szybko skopowiał. HTC 10, następca udanego modelu M9, który ma zostać zaprezentowany jutro, odkrył przed nami niemal wszystkie tajemnice.

Urządzenie jest bardzo podobne do iPhone'a 6S. Podobne są proporcje, kształt, zaokrąglenia narożników. Różnicę widać w rozmieszczeniu aparatu i głośnika, inny jest też kształt przycisku Home. 

HTC 10 znacznie różni się od amerykańskiego rywala kiedy oglądamy go z tyłu - tu widoczne są bardzo charakterystycznie sfrezowane krawędzie. Wygląda to bardzo interesująco. 

Nieoficjalna specyfikacja

Z niepotwierdzonych informacji wynika, że HTC 10 ma mieć ekran o przekątnej 5,2 cala (1440x2560 pikseli, QHD). Sercem urządzenia ma być Snapdragon 820, użytkownik ma mieć do dyspozycji aż 4GB pamięci RAM. Telefon ma też posiadać aparat główny o rozdzielczości 12 megapikseli (z technologią UltraPixel), drugi aparat 5MP, akumulator o pojemności 3000 mAha i port USB typu C. 

Niewiele wiemy też o ewentualnych nowościach w oprogramowaniu - media pisały o dość ciekawie zapowiadającej się zmianie w interfejsie. Nakładka FreeStyle Layout ma sprawiać, że elementy na pulpicie nie będą już przypisane do siatki - będzie je można układać w dowolnych miejscach. 

Nakładka Freestyle LayoutNakładka Freestyle Layout Fot. http://www.mobiflip.de/htc10-teaser-akku-leaks-icons/

 


za mobiflip.de

Więcej o: