6 seriali nowych i starych, jakie wkrótce trafią do Netfliksa [DATY PREMIER]

Netflix silnie rozwija własne produkcje. I słusznie. Na wczorajszej konferencji w Paryżu ogłoszono daty premier nowych seriali. Wiemy więc już, kiedy w Polsce będziemy mogli oglądać kolejne odcinki Marco Polo oraz jakie nowości nas jeszcze czekają.

1. Marco Polo - drugi sezon

 

Świetnie opowiedziana historia Marco Polo rozgrywająca się na Dalekim Wschodzie. Przygody Marco Polo nie są jednak najciekawszym elementem serialu - możemy zobaczyć w nim XIII-wieczne Chiny pod rządami Kubilaj chana (wnuka Dżyngis chana), gdzie wciąż toczą się intrygi polityczne, społeczne i obyczajowe. W roli głównej występuje Lorenzo Richelmy, a za produkcję opowiada John Fusco. Nowy sezon dostępny będzie 1 czerwca.

2.  Orange is the New Black - czwarty sezon

 

Serial oparty jest na książce "Dziewczyny z Danbury. Orange Is The New Black". Jest to opowieść o kobiecie, która odbywa karę 15 miesięcy pozbawienia wolności w żeńskim więzieniu. Postaci są więc w większości żeńskie, z różnych klas społecznych, o różnych historiach. Przeważnie charakteryzowany jest jako komediodramat. Orange is the New Black pojawi się w Polsce i na świecie 17 czerwca.

3. Unbreakable Kimmy Schmidt - sezon drugi

 

Rozgrywająca się w Nowym Jorku komedia o perypetiach tytułowej Kimmy Schmidt. To typowy sitcom, bez żadnego ukrytego drugiego dna. Lekki, łatwy i przyjemny. Drugi sezon będziemy mogli oglądać od 15 kwietnia.

4. Special Correspondents - nowa produkcja Netfliksa

 

Za scenariusz, produkcję i jedną z głównych ról odpowiada Ricky Gevaris. To on stworzył seriale The Office i Statyści. Serial Special Correspondents będzie opowiadać o przypadkach dziennikarza radiowego, który ma przeprowadzić relację z wojny. Data premiery ustalona została na 29 kwietnia.

5. Marseille - francuska produkcja Netfliksa

 

Serial opowiadać będzie o walce o władzę we francuskiej Marsylii. Główną rolę zagra Gerard Depardieu. Wcieli się on w wieloletniego burmistrza Marsylii, który czuje się zmuszony walczyć o władzę nad miastem. Pojawiają się już głosy, że będzie to francuskie "House of Cards". W Netfliksie będzie dostępny 5 maja. 

6. The Crown

 

Będzie to historia o tym, jak Elżbieta Windsor stała się królową Elżbietą. Za reżyserię odpowiada Stephen Daldry (twórca między innymi filmu "Godziny"), w rolach głównych Claire Foy, Matt Smith i Jon Lithgow. Data premiery została ustalona dopiero na 4 listopada.