Microsoft rezygnuje z tej funkcji Windows. Zbyt ryzykowna i skomplikowana

Robert Kędzierski
Wi Fi Sense miała być usługą ułatwiającą życie - pozwalała udostępniać domową sieć wybranym znajomym. Microsoft postanowił wycofać się z tego pomysłu.

Microsoft miał całkiem ciekawy pomysł na dzielenie się dostępem do internetu. Do Windows 10 wprowadził funkcję Wi Fi Sense, która pozwalała udostępnić połączenie osobom zapisanym w kontaktach np. z Outlooka, Skype'a czy Facebooka. Dzięki niej i my mogliśmy łączyć się z hotspotami stworzonymi przez naszych znajomych.

Przeczytaj też: 9,5 rzeczy za które kochaliśmy Windows 95

WiFi Sense - funkcja, z której rezygnuje MicrosoftWiFi Sense - funkcja, z której rezygnuje Microsoft Fot. YouTube/Microsoft

Funkcja zostanie jednak, jak wyjaśnia CNET, usunięta. Microsoft tłumaczy to jej niską popularnością i potrzebą dużych inwestycji, by "działała poprawnie i bez problemów".

Sprawa może mieć jednak drugie dno - być może chodzi o kwestie prawne. Znajomy, któremu udostępniamy łącze może zrobić coś... nielegalnego. Ściągnąć nieodpowiedni film, wyłudzić zapłatę za towar, rozesłać spam. Odpowiedzialność za czyiś czyn może spaść na nas. Ślady będą prowadzić do IP przypisanego do naszego nazwiska.

Inną kwestią jest sposób dzielenia się hasłem ze znajomymi. Użytkownicy mogli nie do końca rozumieć, że dostęp udzielany jest tylko wskazanym znajomym, nie wszystkim na liście. 

Dzielenie się hasłem WiFi nie będzie możliwe od lata, kiedy to na rynku pojawi się aktualizacja o nazwie Anniversary Update - pierwsza solidna poprawka Windows 10. 

Więcej o:
Komentarze (15)
Microsoft rezygnuje z tej funkcji Windows. Zbyt ryzykowna i skomplikowana
Zaloguj się
 • mille666

  Oceniono 14 razy 10

  Tylko idiota "korzysta" z usługi, która "Umożliwia dzielenie się prywatnymi hasłami do sieci z kontaktami z Facebooka, Skype’a i Outlooka".
  Niestety idiotów nie brakuje.

 • mario.wario

  Oceniono 3 razy 3

  Poza tym co ma passive wifi do wifi sense?

 • drzejms-buond

  0

  Dokładnie tak, "zbyt ryzykowna i skomplikowana..." prawnie !
  W pracy korzystaliśmy kiedyś z tego , rzeczywiście daje to wiele możliwości ale w którymś momencie straciliśmy nad tym kontrolę...My ! A co dopiero Windows czy służby specjalne. To nie mogło się udać. Za dużo swobody.

 • m1224

  Oceniono 2 razy 0

  nie - nie była ciekawa. Była idiotyczna. I słusznie piętnowano to rozwiązanie od samego początku. Teraz jak je wycofali jakiś gimbus postanowił (bo to modne) kopnąć MS za to, że zrobiło coś, czego wszyscy oczekiwali.

 • mario.wario

  Oceniono 4 razy -2

  To była najgłupsza funkcja jaką windows wprowadził.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX