Bethesda na E3: tak wygląda Dishonored 2! Podsumowanie konferencji

Dziś o 4:00 rano naszego czasu na targach E3 scenę przejęła Bethesda Networks. Sporo z zaprezentowanych nowości okazało się pokrywać z wcześniejszymi przewidywaniami mediów branżowych. Rzućmy szybko okiem na wszystkie pozycje w menu.

Quake Champions

Idąc w porządku chronologicznym konferencja rozpoczęła się od mocnego uderzenia w postaci Quake Champions, czyli kolejnym po Doomie odświeżeniu klasyki id Software. Tym razem mamy jednak nacisk na dynamiczny tryb wieloosobowy oraz całkowitą nowość w serii, a mianowicie klasy bohaterów. Quake Champions zdaje się aspirować do miana kolejnej gry e-sportowej i na pewno nie rozczaruje miłośników szybkich FPS-ów.

 

The Elder Scrolls: Legends

Dla kontrastu kolejna nowość od Bethesdy na E3 to całkowita zmiana tempa rozgrywki. Strategiczna karcianka The Elder Scrolls: Legends trafi nie tylko na pecety, ale również iPady, iPhone’y i smartfony z Androidem. Trudno w tej grze dopatrywać się jakichś rewolucyjnych rozwiązań, ale miłośnicy serii nie powinni narzekać. Będziemy mieli możliwość poznać przeszłość i przyszłość świata Tamriel z punktu widzenia Kapłana Ćmy.

 

Fallout 4

Bomba ubiegłorocznego E3, czyli Fallout 4, otrzymuje dwie aktualizacje nastawione na budowanie. Pierwsza z nich o nazwie Contraptions pozwoli konstruować zaawansowane mechanizmy oraz pułapki, a druga (Vault-tec) skupia się na projektowaniu własnej krypty. Nieco mniej wiemy o tajemniczym płatnym DLC o tytule Nuka World. Jego akcja toczy się w dawnym parku rozrywki stworzonym przez producentów Nuka Coli. Dobra wiadomość dla miłośników mobilnej gry Fallout Shelter, która trafi niedługo na pecety. Deweloperzy nie zapomnieli również o niespodziance dla fanów wirtualnej rzeczywistości. Fallout 4 dostanie wsparcie dla okularów HTC Vive.

The Elder Scrolls V: Skyrim - Special Edition

Wracamy do The Elder Scrolls i tutaj lekkie rozczarowanie - Bethesda funduje nam remaster kultowego Skyrima z 2011 roku zamiast szóstej części gry. Dostajemy ładniejszą oprawę graficzną i wsparcie dla modowania na konsolach. Gra ukaże się 28 października na konsole nowej generacji, za to posiadacze Skyrima ze wszystkimi dodatkami na pecetach dostaną ją za darmo.

 

Prey bez dwójki w tytule

Mała niespodzianka dla tych, którzy czekali na kontynuację znanego FPS-a Human Head z 2006 roku. Zamiast Prey 2, którego zapowiedziano już w 2008 roku dostaniemy w zasadzie remake jedynki. Poza filmowym zwiastunem nie ujawniono zbyt wiele informacji na temat samej gry. Połączenie klimatu science-fiction i horroru psychologicznego powinno dać ciekawe rezultaty. Wiemy tylko, że akcja toczy się na pokładzie statku kosmicznego opanowanego przez obcych. Więcej szczegółów poznamy zapewne przy okazji imprezy QuakeCon.

 

Doom z darmowymi aktualizacjami i płatnym DLC

Hitu ubiegłorocznego E3 dostanie płatny dodatek o nazwie Unto the Evil. Składają się na niego między innymi trzy nowe mapy dla trybu wieloosobowego, moduły hakerskie, nowe bronie, możliwość kontrolowania demona i personalizacji swojego bohatera. W lipcu możemy się spodziewać również dwóch darmowych aktualizacji o nazwie Exodus oraz Sector. Zmiany czekają też edytor map SnapMap. Podobno twórcy gry pracują nad wsparciem dla okularów VR, ale nie ujawniono żadnych szczegółów w tym temacie.

 

The Elder Scrolls Online

Jeszcze raz zaglądamy do świata Tamriel, żeby dowiedzieć się o nowym dodatku Dark Brotherhood dla konsol Xbox One i PlayStation 4 (zostanie on udostępniony już jutro). Wraz z nim debiutuje nowy wątek fabularny pozwalający dołączyć do Mrocznego Bractwa, czyli tytułowej gildii skrytobójców. The Elder Scrolls Online wystartuje również z systemem skalowania poziomu postaci o nazwie One Tamriel, za sprawą którego od razu po przejściu samouczka będziemy mogli ruszyć do dowolnego miejsca w grze. Gra sama dostosuje nasze umiejętności do regionu i innych bohaterów.

 

Dishonored 2

Wiemy już, że premierę Dishonored 2 wyznaczono na 11 listopada 2016 na pecetach i konsolach najnowszej generacji. Kontynuacja znakomicie przyjętej przez graczy historii wprowadza masę nowych umiejętności i drugą grywalną poza Corvo postać - Emily Kaldwin. Na zwiastunie i fragmentach rozgrywki widać sporo obszaru miasta Karnaca i nowe sposoby jego przemierzania. Oprawa wizualna i klimat rozgrywki porwały zgromadzoną publikę. Wszyscy zgodnie twierdzą, że to właśnie Dishonored 2 był gwiazdą tegorocznej konferencji Bethesdy na E3.

 
Więcej o: