Tesla S może przez chwilę pływać, ale nie testujcie tego

Jeśli jesteście szczęśliwymi posiadaczami elektrycznej Tesli S być może zaskoczy was nowa funkcja tego pojazdu - umiejętność krótkotrwałego unoszenia się na wodzie. Sam Elon Musk potwierdza taką właściwość, aczkolwiek nie zaleca jej testowania na szerokich wodach.

Wszystko zaczęło się od pewnego wideo na YouTubie, na którym widać Teslę S wyjeżdżającą (a w zasadzie wypływającą) z zalanego tunelu w Ałmatach w Kazachstanie. Mogłoby się wydawać, że samochód elektryczny w kontakcie z wysoką wodą zostanie momentalnie unieruchomiony.

Tymczasem pojazd zdecydowanie lepiej poradził sobie w tych dość ekstremalnych warunkach, wyjeżdżając po chwili na powierzchnię i zostawiając inne auta w tyle.

 

Elon Musk odniósł się do samego filmu na swoim oficjalnym profilu na Twitterze, niejako potwierdzając potencjał Tesli S do krótkotrwałego unoszenia się na wodzie. Zarówno cała konstrukcja, jak i pojemnik z bateriami są odpowiednio zabezpieczone przed przedostaniem się do nich wody.

Szef Tesli stanowczo odradza testowanie pływania samochodem na szerszych wodach, a jednocześnie dzieli się z internautami pobocznymi planami konstrukcji osobnego modelu przeznaczonego do pływania.

Więcej o: