Twój Windows bardzo się zmieni. Dokładnie 2 sierpnia

Robert Kędzierski
Microsoft potwierdził datę publikacji istotnej aktualizacji Windows 10. Anniversary Update trafi do użytkowników 2 sierpnia.

Windows 10 zadebiutował rok temu. Z tej okazji Microsoft przygotował pierwszą istotną aktualizację systemu.

Anniversary Update, trafi do użytkowników, jak potwierdza oficjalnie firma, 2 sierpnia. Zmiany, które wprowadza Microsoft nie mają charakteru wyłącznie kosmetycznego. Zobaczymy nowe funkcje, które mogą nawet odmienić sposób, w jaki korzystamy z komputera. 

Windows 10 będzie wyświetlał w pasku powiadomienia pochodzące z urządzeń mobilnych, również z Androidem. W praktyce będzie to oznaczać, że użytkownik będzie widział to, czy ktoś pisze do niego na Facebooku, czy jego wpis uzyskał polubienia, ile otrzymał e-maili.

Najistotniejsza zmiana to jednak możliwość odbierania wiadomości SMS i rozmów telefonicznych z poziomu komputera. 

Przeczytaj też: Jej komputer sam zaktualizował się do Windows 10. Microsoft musiał za to zapłacić. 

Nowy system ma też pozwolić na łatwe przesyłanie obrazu pomiędzy urządzeniami. Przesiadanie się z komputera stacjonarnego na laptop czy tablet ma być wygodne, jak nigdy dotąd dzięki funkcji Continuum. Miejmy nadzieję, że Microsoft mocno ją dopracował, bo pierwsza wersja, którą testowaliśmy, była dla nas sporym rozczarowaniem. 

Zmian jest więcej. Wśród nowych funkcji trzeba wymienić Windows Ink. Umożliwia pisanie i rysowanie za pomocą dotyku albo stylusów i rysików. Tworzenie notatek, rysunków, a nawet zakreślanie treści na oglądanych stronach internetowych ma być nowym sposobem na rozszerzenie interfejsu użytkownika.

 

Microsoft Hello to nowy sposób na autoryzację biometryczną. Zostaje ona wbudowana w przeglądarkę Edge. Logowanie do serwisu za pomocą kamery identyfikującej naszą twarz, odcisku palca? Nie wiemy dokładnie jak nowa funkcja będzie działać, Microsoft obiecuje, że będzie przełomowa. 

Inna ważna zmiana to wbudowanie w stacjonarny Windows wirtualnej asystentki Cortana. Nie jest jednak pewne w jakim stopniu z nowości skorzystają polscy użytkownicy Windows. Asystentka może bowiem działać w oparciu o polecenia głosowe, ale nie tylko. 

By korzystać z możliwości jakie daje Anniversary Update należy mieć zainstalowany  Windows 10. Do 29 lipca przesiadka na najnowszy system Windows 10 jest bezpłatna, po tym terminie trzeba będzie za nią płacić. 

Więcej o: