Nowe Nexusy z superwydajnymi procesorami? To bardzo realna wizja

Po wczorajszej oficjalnej prezentacji najnowszej generacji chipsetu Qualcomm Snapdragon 821 świat technologii zaczął spekulować, jakie smartfony dostaną go jako pierwsze. Bardzo prawdopodobne, że będzie to kolejna generacja Nexusów od Google.

Nowe smartfony Google z linii Nexus kryjące się pod nazwami kodowymi Sailfish oraz Marlin według kilku niezależnych źródeł, o których wspomina serwis Android Police, mogą być pierwszymi urządzeniami z chipsetem MSM8996 Pro na pokładzie.

Być może zbliżający się Galaxy Note 7 również będzie miał Snapdragona 821 (przynajmniej wersja dla Stanach Zjednoczonych).

Po wczorajszej premierze układu Snapdragon 821 wiemy już, że jest o 10% wydajniejszy od swojego poprzednika, Snapdragona 820. Nie należy się zatem spodziewać wyraźnego skoku szybkości, a raczej bardziej kosmetycznej poprawy. Cztery rdzenie Kyro mają tym razem zmienne taktowanie dochodzące do 2,4 GHz (w Snapdragonie 820 było maksymalnie 2,15 GHz).

Warto wspomnieć, że z obecnie najmocniejszego Snapdragona 820 korzystają między innymi takie flagowe smartfony jak Samsung Galaxy S7 i S7 Edge, Xiaomi Mi 5, LG G5, HTC 10 i Sony Xperia X.