IFA 2016: Samsung Gear S3 zaprezentowany - trzeci krok do doskonałości? Pierwsze wrażenia

Samsung zaprezentował właśnie swój nowy smartwatch - Gear S3. Będzie występował w dwóch odmianach, bardziej przypomina tradycyjny zegarek i ma być jeszcze lepszy od dwójki.

Na tegorocznych targach IFA 2016 Samsung zaprezentował nowego smartwatcha Gear S3 – następcę pokazanego na zeszłorocznych targach Gear’a S2. Trójka to przede wszystkim więcej inteligentnych funkcji i większa samodzielność zegarka. 
 
Wyeliminowano dwie największe wady? 

Samsung wielokrotnie podkreślał podczas prezentacji, że dwiema największymi wadami poprzednich smartwachy był ich mało elegancki wygląd i bateria, którą trzeba było ładować codziennie. W Gear S3 obie wady prawdopodobnie udało się wyeliminować. Według producenta „trójka” ma wytrzymać 3-4 dni na jednym ładowaniu. Jest także jednym z nielicznych sprytnych zegarków, którego nie musimy się wstydzić. 

Samsung Gear S3 ClassicSamsung Gear S3 Classic fot. Bartłomiej Pawlak

Dla każdego coś dobrego 
 
Nowy Gear S3 zaprezentowany został w dwóch wersjach - Gear S3 Frontier i Classic. Pierwsza z nich to zegarek dla ludzi aktywnych, którzy cenią sobie dostęp do wszystkich funkcjonalności w trudnych warunkach. Druga to przede wszystkim wygląd tradycyjnego zegarka. 

Gear 3Gear 3 fot. Bartłomiej Pawlak

Co znajdziemy pod maską? 
 
Nowe dziecko południowokoreańskiego giganta wyposażono w ekran Super AMOLED o przekątnej 1,3 cala i rozdzielczości 360 x 360 pikseli co sprawia, że zagęszczenie pikseli wynosi 278 ppi i jest wartością zupełnie wystarczającą. Zegarek posiada funkcję „Full Color Always On Display” dzięki czemu może wyświetlać godzinę przez cały czas. Samsung powtarzał na prezentacji, że ma to jeszcze bardziej upodobnić Gear’a do analogowych zegarków. Ekran przykryto szkłem Corning Gorilla SR+. 

Czytaj też: To najwyższa kara w historii UE. Apple zapłaci 13 mld euro za unikanie podatków
 
Za bezproblemową pracę systemu operacyjnego Tizen odpowiada dwurdzeniowy procesor (2 x 1,0 GHz) wspomagany przez 4 GB pamięci wewnętrznej i 768 MB pamięci RAM. 

Samsung Gear S3 FrontierSamsung Gear S3 Frontier Gear S3 Frontier fot. Bartłomiej Pawlak

Obie wersje nowego zegarka wyposażono w baterie o pojemności 380 mAh i odporność na wodę i pył potwierdzoną certyfikatem IP68. Pod maską znajdziemy moduły Bluetooth (w wersji 4,2), Wi-Fi ( b/g/n), NFC, MST (do obsługi Samsung Pay) i GPS/Glonass. Dodatkowo wersja Frontier posiada łączność 3G/LTE. 
 
Smartwatchem sterujemy za pomocą specjalnego pierścienia znanego już z Gear S2 i dwoma przyciskami umieszczonymi z prawej strony zegarka. 
 
Jak to wszystko będzie ze sobą współpracować? Po kilku chwilach zabawy nie mamy żadnych zastrzeżeń co do wydajności, ale działania modułów łączności nie mieliśmy możliwości sprawdzić. Na więcej szczegółów będziemy musieli poczekać do recenzji zegarka. 

Gear 3Gear 3 fot. Bartłomiej Pawlak

Wymiary i waga 
 
W zegarkach poza wyglądem bardzo ważne są także jego wymiary, a zwłaszcza grubość, z która producenci zazwyczaj mają problem. Tutaj do czynienia mamy z wymiarami 46 x 49 mm i grubością wynoszącą 12,9 mm. Nie jest to rewelacyjna wartość jednak podczas kilku chwil używania sprawiał wrażenie dobrze leżącego na nadgarstku. Nie wydaje się także zbyt duży ani zbyt ciężki. Jego waga to 57 g w wersji Classic i 62 g w przypadku Gear S3 Frontier. 
 
Cena urządzenia nie została jeszcze ujawniona. 

Więcej o: