Duża zmiana w Google Chrome. Słuchanie muzyki z YouTube stanie się łatwiejsze

W wersji testowej Google Chrome 54 pojawia się wreszcie funkcja, na którą od dawna czekali użytkownicy słuchający muzyki za pośrednictwem serwisu YouTube - odtwarzanie wideo/dźwięku w tle.

Założę się, że wielu z was wykorzystuje YouTube do słuchania muzyki na smartfonie. Niestety do tej pory zamknięcie okna przeglądarki lub aplikacji albo przełączenie się do innego okna powodowało automatyczne zatrzymanie odtwarzania. Tymczasem Google Chrome 54 Beta wprowadza możliwość natychmiastowego wznowienia z poziomu menu powiadomień. Od tego momentu możemy swobodnie odtwarzać obraz i dźwięk z YouTube w tle.

Co ciekawe, funkcja była już wcześniej dostępna, ale wyłącznie dla abonentów płatnej usługi YouTube Red. Wszystko wskazuje na to, że wraz z premierą finalnej wersji Google Chrome 54 jej używanie stanie się całkowicie darmowe. Google Chrome 54 Beta wprowadza również przebudowany widok kart przeglądarki, w których oprócz ostatnio uruchamianych witryn pojawia się sekcja treści proponowanych przez Wiadomości Google.

 

Dla doprecyzowania: na obecnym etapie, aby skorzystać z funkcji odtwarzania muzyki w tle, konieczne jest uruchomienie mobilnej wersji YouTube lub innego serwisu wideo (przykładowo Vimeo) bezpośrednio w Google Chrome 54 Beta. Czy docelowo będziemy mogli używać jej z poziomu aplikacji YouTube? Na razie brak jakichkolwiek informacji w tej sprawie.

Czytaj też: Używasz go codziennie. Zarzyna baterię w twoim laptopie

Google Chrome 54 Beta pobierzecie już teraz z Google Play . Pamiętajcie tylko, że to nadal Beta (może nie być tak stabilna jak wersja finalna).

Więcej o: