Razer przejmuje THX, jednego ze światowych liderów technologii i certyfikacji audio

Razer, znany producent sprzętu i oprogramowania dla graczy, właśnie potwierdził zakup większości aktywów THX, uchodzącej za kultową w świecie technologii i certyfikacji audio firmy George'a Lucasa.

Założone w 1983 roku przez legendarnego filmowca, George'a Lucasa, THX odpowiada za zestaw specyfikacji i standardów określających parametry audio, wideo, jak również akustykę pomieszczenia przy odtwarzaniu sygnałów audiowizualnych. Zakres certyfikacji dotyczy zarówno dużych sal kinowych, jak i systemów kina domowego, głośników komputerowych, konsol do gier, systemów audio w samochodach oraz gier wideo. Certyfikaty założonego 33 lata temu THX stały się pewnego rodzaju gwarantem odpowiedniej jakości technologii audio.

Jak przebiega proces certyfikacji THX?

Jeśli producent sprzętu audio chce uzyskać certyfikat THX, zaczyna swoją współpracę z laboratorium THX w Północnej Kalifornii już na etapie projektowania nowego produktu. Znajdujący się na miejscu zespół doświadczonych techników przeprowadza serię testów i dokładnie analizuje każdy egzemplarz, przesyłając do producenta raporty obejmujące ewentualne sugestie dotyczące poprawek, dostosowania projektu lub oprogramowania. Po serii dalszych badań, modyfikacji, poprawek i aktualizacji w końcu produkt wędruje do oceny końcowej.

THXTHX źródło: materiały prasowe

Tak przejęcie THX komentuje Min-Lang Tan, współzałożyciel i CEO Razer:

Razer ma wizję innowacji na każdym poziomie rozrywki, wizję zgodną z tą, której orędownikiem THX pozostawało w całej swojej 30-letniej już historii. Zakup ten pozwoli nam wzmocnić swoją pozycję lidera na rynku gamingowym jednocześnie poszerzając nasze pole działania w projektowaniu produktów i rozwoju technologii o nowe aspekty rozrywki, takie jak muzyka czy filmNajwiększa wartość THX leży w kompetencjach firmy w dziedzinie certyfikacji, optymalizacji audio i sprawach własności intelektualnej.

Min-Lang Tan, współzałożyciel i CEO RazerMin-Lang Tan, współzałożyciel i CEO Razer źródło: materiały prasowe

Jak podkreślają przedstawiciele Razera, THX będzie działać jako niezależny podmiot z własnym zarządem, poza głównym nurtem działań firmy-matki. Dział zajmujący się technologią audio będzie mógł we własnym zakresie pozyskiwać partnerów i nawiązywać umowy z innymi niż Razer producentami sprzętu, dostawcami usług i partnerami finansowymi.

Czytaj też: Allegro sprzedane za 3,25 mld dolarów. Największa transakcja internetowa w Polsce

Oto jak Ty Ahmad-Taylor, CEO THX, podsumowuje przejęcie firmy przez Razera:

Naszym priorytetem było zawsze, by każdy - niezależnie od wybranego medium - mógł doświadczyć rozrywki na najwyższym poziomie jakości. We współpracy z Razer możemy kontynuować ekspansję na jeszcze niezbadane obszary, jednocześnie dostarczając klientom doskonałe rozwiązania dostosowane do ich stale ewoluujących potrzeb. Jako samodzielna firma THX będzie blisko współpracować z Razer, ale będzie też nadal obsługiwać naszych dotychczasowych partnerów w przemyśle rozrywkowym.

Szczegóły finansowe transakcji nie zostały ujawnione.

Więcej o: