Huawei będzie miał najpotężniejszego smartfona z Androidem. Zaprezentowali nowy procesor

Z testów wynika, że nowy procesor Huawei jest szybszy nawet od Snapdragona 821. To oznacza, że już w listopadzie to Huawei będzie miał najwydajniejszego smartfona z Androidem na rynku.

Huawei (podobnie jak Samsung) znany jest z produkcji własnych procesorów, które stosuje w swoich smartfonach. Pomimo, że najlepsze z nich to dość wydajne konstrukcje, nie wygrywały dotychczas z topowymi Snapdragonami Qualcomma czy Exynosami od Samsunga.

Najszybszy procesor od Huawei

Już niedługo ma się to jednak zmienić. Chiński producent właśnie pochwalił się nowym procesorem - Kirin 960. Według wyników z GFXBench 4.0 - które Huawei pokazywał podczas swojej prezentacji - nowy procesor pokonuje nawet Snapdragona 821, który obecnie jest najszybszym układem dla telefonów z Androidem. Przegrywa tylko z Apple A10 zastosowanym w nowych iPhone'ach. Co więcej w teście multi-core pokonał nawet czterordzeniowy procesor od Apple.

Specyfikacja

Kirin 960 to układ składający się z ośmiu rdzeni. Czterech wydajnych Cortex-A73 o taktowaniu 2,4 GHz i czterech energooszczędnych Cortex-A53 pracujących z częstotliwością 1,8 GHz. Wykonany w 16 nm procesie technologicznym Kirin 960 jest o 10 proc. wydajniejszy od Kirina 955 (obecny np. w Huawei P9) w przypadku wykorzystywania tylko jednego rdzenia i o 19 proc. podczas pracy wszystkich rdzeni.

Układ wyposażono także w nową grafikę - Mali-G71 MP8. Ma być aż o 180 proc. wydajniejsza od wcześniej stosowanej, niezbyt wydajnej - Mali T880. 

Już w listopadzie

Nowy procesor trafi do flagowego Huawei Mate 9, który ma zostać zaprezentowany już 3 listopada. Do czasu prezentacji smartfonów wykorzystujących nowe procesory od Samsunga i Qualcomma Mate 9 będzie prawdopodobnie najwydajniejszym smartfonem z systemem od Google

Komentarze (8)
Huawei będzie miał najpotężniejszego smartfona z Androidem.
Zaloguj się
 • a.datczuk

  Oceniono 12 razy 2

  Nie 'będzie miał najpotężniejszego smartfona' tylko 'będzie miał najpotężniejszy smartfon'
  Ręce opadają, to jest jakiś analfabetyzm... .
  Będzie miał: telewizor, komputer, zeszyt, aparat - a nie: telewizora, komputera, zeszytu, aparatu.
  Biernik rodzaju męskiego: kogo? CO?
  No, załamka po prostu.

 • a.datczuk

  Oceniono 11 razy 1

  Trzeba poza tym być już konsekwentnym... skoro - Będzie miał najpotężniejszego smartfona, to
  ZAPREZENTOWALI NOWEGO PROCESORA!
  Ładnie...?
  Podoba się...?

 • 1p.3.15

  0

  Od 1,5 roku mam Mate 7 (po długich latach używania iPhonów) i jest bardzo OK.

 • sigit

  0

  Zaoszczędzili znowu na NFC z HCE? Jeżeli tak, to niech się walą. Ta specyfikacja jakaś dziurawa - większości informacji nie ma.

 • leszekzgd

  Oceniono 1 raz -1

  Też będzie wybuchał ?

 • popijajac_piwo

  Oceniono 5 razy -1

  Kupiłbym, gdyby upchali tę 4Ah baterię w czymś co ma maksimum 5 cali ekran i nie wybucha. A tak to znowu będzie telewizor wielkości damskiej torebki jak ósemka...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX