Samsung szykuje osobliwego smartfona. Tak może wyglądać Galaxy X

Robert Kędzierski
Do sieci wyciekło zdjęcie ilustrujące jak mógłby wyglądać smartfon Samsunga ze zginanym ekranem. Czy takie urządzenie ma szansę podbić rynek?

Samsung od wielu lat pracuje nad różnymi typami ekranów, również takimi, które można swobodnie wyginać. Do sieci wyciekła właśnie ilustracja, która prezentuje jak mógłby wyglądać smartfon wyposażony w taki wyświetlacz.

Czytaj też: Wszystkie innowacje były na początku wyśmiewane. Wywiad z ekspertem.

Wizualizacja, która znalazła się we wniosku patentowym, przedstawia urządzenie o dość nietypowych proporcjach. Wydłużony kształt przedzielony jest delikatnym żebrowaniem. To miejsce, w którym  obudowa telefonu może się zgiąć. Po złożeniu urządzenie przypomina kształtem portfel.  

Galaxy XGalaxy X Fot. Samsung

 

U góry telefonu widnieje tradycyjny aparat, a na dole przyciski oraz porty. 

Galaxy X w przyszłym roku?

Portal 9to5Google przewiduje, że smartfon ze zginanym ekranem, znany w tej chwili pod nazwą Galaxy X, mógłby zadebiutować w przyszłym roku. I nie tylko on - do podobnej premiery może przygotowywać się LG. 

embed

Knowyourmobile twierdzi natomiast, że premiera innowacyjnego urządzenia może się przesunąć na późniejszy termin. Miałoby to być spowodowane aferą związaną z palącymi się smartfonami Galaxy Note, ostatecznie wycofanymi z rynku. 

Szukając "czegoś nowego"

Dziś trudno ocenić, czy innowacja Samsunga ma szanse na sukces. Z jednej strony konsumenci lubią innowacje, z drugiej trudno ich zadowolić. Nie udało się to Amazonowi. Jego telefon z efektem trójwymiarowego ekranu nie podbił serc konsumentów. Zagięta krawędź smartfonów Galaxy w wersji Edge również jest dla wielu wyłącznie estetyczną ciekawostką. Nie udał się też Projekt Ara czyli telefon, który mógłby być modyfikowany przez użytkownika poprzez wymianę modułów. 

Sony PSony P Fot. Sony/YouTube

Inni producenci eksperymentowali z samych ekranem. LG zaprezentował moduł Flex z wyświetlaczem wygiętym w płaszczyźnie pionowej. Sony wprowadził na rynek tablet ze zginanym ekranem (na zdjęciu powyżej). Rosyjski YotaPhone został natomiast wyposażony w dwa ekrany - jeden tradycyjny, drugi oparty na wyświetlaczu e-ink. Wszystkie te innowacje były bardzo ciekawe, jednak pozostały co najwyżej intrygującą niszą. Czy Galaxy X będzie pierwszym zupełnie nowym smartfonem, który zmieni rynek? Prosimy o wasze opinie. 

Więcej o: