Operacja Bazyliszek. Tomasz Bagiński wraca z kolejnym odcinkiem Legend Polskich Allegro

Po doskonałym Twardowskym 2.0 z serii Legend Polskich Allegro, reżyser Tomasz Bagiński powraca z kolejną produkcją krótkometrażową, tym razem skupiając się na legendzie o Bazyliszku. W rolach głównych zostali obsadzeni znani z polskiego kina aktorzy komediowi.

To już czwarta produkcja z serii Legend Polskich Allegro. Do tej pory ukazały się "Smok", "Twardowsky" oraz jego bezpośrednia kontynuacja, czyli "Twardowsky 2.0". Szczególnie dwie ostatnie części spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony internautów, o czym dobitnie świadczy liczba wyświetleń wszystkich filmów z serii. Obecnie dobija ona do poziomu 9 milionów odsłon.

Najnowsza produkcja, "Operacja Bazyliszek", wyreżyserowana przez Tomasza Bagińskiego skupia się na legendzie o mitycznym stworzeniu zamieniającym w kamień każdego, kto spojrzy mu w oczy. Tym razem twórcy stawiają na humor i błyskotliwe dialogi, powierzając główne role aktorom typowo komediowym - Pawłowi Domagale i Olafowi Lubaszenko. Oczywiście, jak przystało na produkcje wychodzące spod ręki Platige Image, są naszpikowane wysokiej jakości efektami specjalnymi.

Poniżej do obejrzenia "Operacja Bazyliszek" [UWAGA! Film zawiera treści nieodpowiednie dla dzieci]

 

Jak tłumaczy Marcin Dyczak, dyrektor marketingu Allegro: Potwory we współczesnej polskiej kinematografii pojawiają się bardzo rzadko, a nam zależało na stworzeniu Bazyliszka na miarę naszych czasów, który nie jest z tektury czy plastiku. Dlatego tej części animacji poświęciliśmy dużo uwagi. W efekcie powstało skrzyżowanie ptaka, gada i owada, żartobliwie przez nas nazywane "kurczakiem" - choć tak naprawdę to potwór, nad stworzeniem którego pracowało wiele osób, aby w możliwie najbardziej realistyczny sposób przedstawić postać, która zamienia ludzi w kamień.

Czytaj też: Twardowsky 2.0. Premiera nowego odcinka Legend Polskich Allegro. A wkrótce kolejne

"Operacja Bazyliszek" to nie jest ostatnie słowo ekipy Tomasza Bagińskiego w tym roku. W grudniu zadebiutuje kolejna produkcja z serii Legend Polskich Allegro pt. "Jaga".

Więcej o: