WhatsApp z nową funkcją już dla wszystkich. W końcu wprowadzono wideo-rozmowy

Kamil Mizera
Stało się. Po długim oczekiwaniu WhatsApp w końcu dołączył do czołówki komunikatorów z funkcją wideo-rozmów. Już wkrótce trafią one do blisko miliarda użytkowników tej aplikacji.

Miesiąc temu pisaliśmy o nowej funkcji, którą WhatsApp testował w ramach swojego programu Beta, czyli o rozmowach wideo. Była ona dostępna tylko w przypadku zarejestrowania się w programie testowym. Jasne jednak było, że prędzej czy później będzie ona udostępniona wszystkim użytkownikom tego komunikatora. 

Wczoraj na swoim oficjalnym blogu WhatsApp poinformował, że wprowadza wideo-rozmowy dla wszystkich. To dobra wiadomość dla tych, którzy korzystają z tego komunikatora, a którzy musieli szukać alternatywnych aplikacji do przeprowadzania tego typu rozmów. 

Czytaj też: Spotify może trwale uszkodzić twój dysk. Konieczna natychmiastowa aktualizacja

By nawiązać połączenie wystarczy rozpocząć czat z wybraną osobą, a następnie kliknąć na ikonę słuchawki i wybrać, jakie połączenie nas interesuje - głosowe czy wideo (Android). Niestety, na razie nie ma możliwości przeprowadzenie wideo-rozmów w ramach grupy.  

Rozmowy wideo w komunikatorze WhatsAppRozmowy wideo w komunikatorze WhatsApp źródło: zrzuty ekranowe

WhatsApp dość długo kazał czekać swoim użytkownikom na tę funkcję, której brak był mocno odczuwany. Większość konkurencyjnych komunikatorów posiada ją od dłuższego czasu lub "od zawsze" (jak chociażby Skype). Sama jakość połączeń wideo jest zadowalająca, ale oczywiście zależy od jakości sygnału LTE/3G i szybkości internetu w przypadku Wi-Fi.

Co ciekawe, WhatsApp zdaje się sugerować w oficjalnym komunikacie, że wideo-rozmowy powinny działać również w przypadku słabego internetu:

Nic nie zastąpi oglądania pierwszych kroków Twoich wnuków, lub twarzy Twojej córki, kiedy studiuje za granicą. My chcemy aby takie możliwości były dostępne dla każdego, nie tylko dla tych, których stać na najnowsze telefony i którzy żyją w krajach z najlepszymi sieciami komórkowymi.

Brak możliwości przeprowadzania wideo-czatów w ramach grupy to spory minus, który dyskwalifikuje WhatsAppa jako narzędzie do pracy. Trudno powiedzieć, czy firma planuje uruchomienie takiej funkcji, zwłaszcza że czaty grupowe nie doczekały się jeszcze nawet wspólnych połączeń głosowych.

Wideo-rozmowy powinny trafić do wszystkich użytkowników WhatsAppa w najbliższych dniach i będą dostępne zarówno na Androidzie, iOS-ie jak i na Windows Phone. 

Zobacz także WIDEO: Google Alo. Komunikator na sterydach

Więcej o: