Android 7.1.1 Nougat już 6 grudnia. Na początek dla smatfonów Google Nexus

Już niedługo właściciele Nexusów powinni otrzymać aktualizacje do Androida 7.1.1 Nougat. Wiemy już, że Nexus 6P dostanie go 6 grudnia.

Jak na razie jedynymi smarfonami z Androidem 7.1.1 Nougat na pokładzie są Google Pixel i Pixel XL. Ma się to jednak wkrótce zmienić. Co prawda Google nie zdradził oficjalnie daty rozpoczęcia aktualizacji do nowego Androida dla smartfonów (porzuconej już) linii Nexus. Takimi danymi podzielił się za to australijski Vodafone.

Według operatora, aktualizacja dla Nexusa 6P zostanie udostępniona 6 grudnia. Ma ważyć 650 MB i będzie dostępna do pobrania jako aktualizacja OTA  (Over The Air - poprzez chmurę, z poziomu telefonu).

Jak na razie brakuje informacji na temat potencjalnych aktualizacji dla pozostałych smartfonów z serii Nexus. Sugeruje się jednak, że nowego Androida powinny otrzymać także Nexus 5X, Pixel C, a nawet Nexus 6 i Nexus 9. Prawdopodobne jest, że aktualizacja dla Nexusa 5X i Pixela C również będzie gotowa już 6 grudnia.

Nexus 6PNexus 6P fot. screen z filmu Next.Gazeta.pl

Wybrakowany Android

Warto przypomnieć, że Android 7.1 jest już od ponad miesiąca dostępny dla beta testerów na Nexus 6P, 5X i Pixel C. Niestety kilka funkcji obecnych w smartfonach Pixel, nie jest dostępna dla posiadaczy Nexusów. Chodzi m.in. o tryb nocny czy używanie skanera linii papilarnych do nawigacji. Nie pojawią się także w wersji 7.1.1 oprogramowania od Google, co gigant próbuje tłumaczyć ograniczeniami sprzętowymi w starszych Nexusach.

Oczywiście nowy Android będzie udostępniany falowo, co oznacza, że nie wszyscy posiadacze Nexusa 6P będą cieszyć się nowym Androidem w Mikołajki. Proces udostępniania aktualizacji może potrwać kilkanaście dni.

Co z pozostałymi producentami?

Z czasem Android 7.1.1 trafi również na smartfony pozostałych producentów. Niestety w poprzednią wersję zielonego robota - Androida 7.0 wyposażonych zostało zaledwie kilka modeli smartfonów na rynku. Biorąc to pod uwagę, można wywnioskować, że wersja 7.1.1 nie zostanie udostępniona szybko, nawet na flagowcach.

Więcej o: