Wersja beta Androida 7.1 wylądowała na Nexusach 6P oraz 5X. Co nowego?

Jeśli bierzecie udział w programie beta testów najnowszych wersji Androida i macie Nexusa 6P, 5X albo tablet Pixel C, to już teraz możecie sprawdzić w akcji najnowszą odsłonę systemu Google - Android 7.1 Nougat. Oto na co warto zwrócić uwagę.

Finalny Android 7.1 ujrzy światło dzienne dopiero w grudniu. Tymczasem najważniejsze nowości jakie znajdziemy w wersji poglądowej to między innymi menu kontekstowe po dłuższym naciśnięciu ikony aplikacji na ekranie głównym (przypomina swoim działaniem technologię Force Touch od Apple), skróty do aplikacji na pulpicie oraz wsparcie dla okrągłych ikon.

Wersja beta Androida 7.1 na smartfonie Nexus 5XWersja beta Androida 7.1 na smartfonie Nexus 5X źródło: zrzuty ekranowe

Dłuższe naciśnięcie ikony (w zależności od rodzaju aplikacji lub narzędzia) wywołuje menu z dodatkowymi funkcjami. Przy SMS-ach będzie to lista kilku ostatnich rozmów oraz Nowa rozmowa, przy Google Play - skrót Moje aplikacje, przy Kalendarzu - Nowe przypomnienie lub Nowe wydarzenie, przy Dysku - Szukaj, Zeskanuj i Prześlij, przy Aparacie - Nagraj film i Zrób autoportret.

Czytaj też: Google Pixel i Pixel XL oficjalnie zaprezentowane. Sporo nowości, szkoda, że nie dla Polaków

Wersja beta Androida 7.1 na smartfonie Nexus 5XWersja beta Androida 7.1 na smartfonie Nexus 5X źródło: zrzuty ekranowe

Niektóre z nowości w Androidzie 7.1 dostępne są wyłącznie dla posiadaczy ostatnich smartfonów Google - Pixel i Pixel XL. Chodzi o takie programy i funkcje, jak Pixel Camera, Pixel Launcher, Night Light (tryb nocny z ograniczonym niebieskim pasmem światła), czy używanie skanera odcisków palców do nawigacji. Niejako w ramach drobnej osłody Google udostępniło właśnie wszystkim nową aplikację Tapety do pobrania z Google Play.

Więcej o: