Lenovo wstrzymuje się z premierą nowego Moto 360. Koniec inteligentnych zegarków?

Z rynkiem smartwatchy dzieją się niedobre rzeczy. Google opóźnia premierę nowej wersji oprogramowania Android Wear 2.0, a jeden z najlepszych inteligentnych zegarków - Moto 360 (2 gen) jak na razie nie doczekał się następcy. I możliwe, że w ogóle się nie doczeka.

W maju tego roku, na konferencji Google I/O 2016 gigant z Mountain View zapowiadał wersję 2.0 systemu Android Wear - oprogramowania przeznaczonego na smartwatche. Stabilna wersja platformy nie została jednak udostępniana. Wiemy także, że nie stanie się to już w tym roku, a najprawdopodobniej na początku przyszłego.

Czy to koniec Moto 360?

Na domiar złego - jak donosi serwis The Verge - jeden z największych producentów smartwatchy wstrzymuje się z premierą nowej wersji swojego inteligentnego akcesorium.

Mowa o Lenovo. Jak na razie nie zobaczymy trzeciej generacji zegarka Moto 360. Jak twierdzi Shakil Barkat, szef rozwoju produktu Moto, firma nie widzi w tym momencie dostatecznego popytu na inteligentne zegarki by był sens wypuszczać nowy produkt każdego roku. Shakil Barkat nie wyklucza jednak, że Lenovo powróci w przyszłości na rynek z nowym zegarkiem.

Wielka szkoda, gdyż Moto 360 (1 gen) był pierwszym smartwatchem na rynku z okrągłym ekranem. Moto 360 (2 gen) jest także jednym z najlepszych modeli na rynku i jednym z niewielu działającym na platformie Android Wear.

Rynek smartwatchy ma problem

Pod koniec października informowaliśmy was o drastycznych spadkach sprzedaży inteligentnych zegarków. Problemy ze sprzedażą smartwatchy mają wszyscy, od Apple i Samsunga (który właśnie rozpoczął sprzedaż Gear S3) po LG, Huawei i mniejszych producentów tych urządzeń.

Jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy są z pewnością ograniczone możliwości zegarków, co - przynajmniej częściowo - miał zmienić Android Wear 2.0. Jak na razie zegarki w rzeczywistości powielają możliwości smartfona, a więc dla niektórych są całkowicie zbędnym gadżetem.

Czytaj też: Duży zegarek o dużych możliwościach. Recenzja LG Watch Urbane 2

Więcej o: