Sony ma powody do zadowolenia. Już 50 mln PlayStation 4 w rękach graczy

Wygląda na to, że konsole od Sony świetnie się sprzedają. Już 50 milionów sztuk PlayStation 4 trafiło do rąk klientów na całym świecie. Chętnie kupowane są także gry na PS4.

Firma Sony może zaliczyć ten rok do udanych. Japończycy pokazali kilka ciekawych nowości. Mowa o odchudzonej wersji PS4 - PlayStation Slim, najmocniejszej obecnie konsoli świata - PlayStation Pro, a także goglach wirtualnej rzeczywistości do PS4 - PlayStation VR.

Teraz Sony poinformowało, że do rąk klientów na całym świecie trafiło już 50 milionów konsol PlayStation 4. Chodzi o wszystkie trzy wersje konsol, czyli PS4, PS4 Slim i PS4 Pro.

Co bardzo ważne, mowa tu o konsolach które faktycznie nabyli klienci, a nie o wszystkich egzemplarzach dostarczonych do sklepów. W osiągnięciu takiego wyniku z pewnością pomogła tegoroczna premiera nowych wersji PS4, a także Black Friday i Cyber Monday, kiedy konsole były mocno przecenione.

PlayStation 4 ProPlayStation 4 Pro fot. Daniel Maikowski

Sony może zatem spać spokojnie. Konkurencja ze strony Xboxa One i Wii U raczej nie ma szans zagrozić Japończykom. Według szacunków konsola giganta z Redmond sprzedała się w ok. 30 mln egzemplarzy, a produkt Nintendo w ok. 13 mln.

Sony poinformowało również, że gracze na całym świcie kupili już łącznie 369,6 milionów gier na PlayStation 4. Po przeliczeniu daje to wynik 7,39 gry na jeden egzemplarz PS4.

Z drugiej strony PS4 w rankingach najlepiej sprzedających się konsoli wciąż jest daleko z tyłu za wcześniejszymi wersjami PlayStation. Pierwsza odsłona PS, która pojawiła się na rynku w 1994 roku sprzedała się w ponad 100 milionach egzemplarzy. Sprzedaż PS2 z 2000 roku przekroczyła 150 mln sztuk i do dzisiaj jest to rekord. W 2006 na rynku pojawiła się PS3 i udało się sprzedać ponad 80 mln egzemplarzy. 

 

Więcej o: