Surface Phone wyciekł do sieci. Pierwszy smartfon z pełna wersją Windows już w przyszłym roku?

Robert Kędzierski
W internecie pojawiły się zdjęcia, które mają przedstawiać przełomowy smartfon nad którym pracuje Microsoft. Pojawienie się Surface Phone na rynku było świetną wiadomością.

Na blogu NokiaPowerUser pojawiły się nieoficjalne wizualizacje przedstawiające najprawdopodobniej nowy smartfon Microsoftu. Surface Phone, bo tak nazywać ma się urządzenie, jest sporych rozmiarów phabletem. Uwagę przyciąga dość odważna, bo pozbawiona subtelności forma. Podobnie jest z dość mocno wyeksponowanym aparatem.  

Czytaj też: Piękny i innowacyjny komputer stworzony przez Microsoft. Oczarowuje. 

Niestety trudno przesądzić, czy na zdjęciach widać nowy model Surface Phone, nad którym pracuje Microsoft, czy mamy do czynienia z poprzednią wersją. Gigant z Redmond chciał bowiem wprowadzić na rynek urządzenie produkowane w porozumieniu z Intelem. Nowe doniesienia, o których pisaliśmy, każą sądzić, że Surface Phone będzie wyposażony w układ Snapdragon. Prawdopodobne, że będzie to procesor 835 lub 820.

Surface Phone? To najpewniej jedynie wizja artystySurface Phone? To najpewniej jedynie wizja artysty Fot. Nokia Power Users

Pojawienie się Surface Phone byłoby istotne dla rynku. Byłby to bowiem pierwszy smartfon działający na pełnej, znanej z komputerów stacjonarnych, wersji Windows 10. Urządzenie, które Microsoft według naszych przewidywań zaprezentuje w przyszłym roku, miałoby więc szansę stać się ważnym krokiem do zastąpienia komputera telefonem. 

Najpewniej zdjęcia opublikowane w sieci są po prostu konceptem stworzonym przez fana Microsoftu. Satya Nadella, prezes firmy, potwierdził jednak, że jego firma stworzy telefon, który "zdefiniuje rynek na nowo". Najpewniej będzie przeznaczony dla użytkowników biznesowych. Mimo wszystko czekamy na niego z niecierpliwością. 

Surface Pro 4 czy iPad Pro? Zobacz nasz wielki test topowych urządzeń.

 

Więcej o: