CES 2017: nowy flagowiec LG G6 bardzo blisko. Tym razem bez modułów

LG G6 coraz bliżej swojej premiery. Tym razem Koreańczycy nie postawili na modularną obudowę. Skupiają się na czymś innym...

LG G5 to obecny flagowiec Koreańczyków zaprezentowany na początku 2016 roku, na targach MWC w Barcelonie. Przyniósł pewien powiew świeżości i był jednym z większych niespodzianek minionego roku.

Najciekawszą zmianą jest obsługa modułów. Można założyć uchwyt do wygodniejszego robienia zdjęć czy cyfrowo-analogowy przetwornik Hi-Fi dla lepszych doznań dźwiękowych.

Smartfon niestety nie okazał się sukcesem na jaki liczyło LG. Dlaczego? To głównie wina nie do końca dopracowanego systemu wymiany modułów i ich ceny. Użytkownicy skarżyli się, że wyjmowana część obudowy po prostu od niej odstaje. Same moduły tak naprawdę niewiele wnoszą i są bardzo drogie - kosztują po kilkaset złotych.

Sugeruje się zatem, że LG powinno zaprezentować niemodularnego G6 na przełomie lutego i marca na targach MWC w Barcelonie. Prawdopodobnie tak też się stanie. Skott Ahn - dyrektor ds. technologii w LG potwierdził podczas przemówienia na targach CES w Las Vegas, że telefon pojawi się "w bardzo niedalekiej przyszłości". 

Skott Ahn zapowiedział także, że LG "nie zamierza wydzielać sekcji smartfonów z firmy", pomimo spadającej sprzedaży. Dla Koreańczyków 2016 rok nie był pod tym względem udany. Dowiedzieliśmy się także, że LG G6 ma zadebiutować w podobnej do poprzednika cenie, czyli ok. 2900 zł.

LG G5LG G5 fot. Bartłomiej Pawlak

Cytowany przez The Wall Street Journal rzecznik firmy LG potwierdził także, że jego firma nie jest już zainteresowana produkcją modularnych telefonów. W G6 LG ma skupić się przede wszystkim na funkcjonalności i designie nowego telefonu. Firma słucha głosu klientów i rezygnuje z modułów, którymi konsumenci po prostu nie są zainteresowani.

Rzecznik koreańskiej firmy potwierdził także, że premiera LG G6 na targach MWC w Barcelonie jest brana pod uwagę. Firma nie wyklucza jednak kilku innych terminów prezentacji swojego telefonu.