Xiaomi w natarciu na polski rynek

Czasy gdy smartfony i legendarne już inteligentne opaski Xiaomi kupowane były za pośrednictwem nieoficjalnego importu przechodzą do historii.
embed

ABC Data, jedyny oficjalny przedstawiciel i dystrybutor produktów Xiaomi w Polsce, zapowiedział poszerzenie dotychczasowego portfolio o kolejne produkty partnera.                 

Na przełomie stycznia i lutego w sprzedaży pojawią się m.in. routery dla inteligentnych domów oraz urządzenia Mi BOX, które rozwijają możliwości Smart TV. W pierwszym kwartale będą dostępne również najnowsze smartfony Xiaomi, w tym flagowiec Mi Note 2.  

Rozwój oferty o kolejne produkty Xiaomi jest naturalną konsekwencją coraz większej  popularności marki, która oficjalnie zadebiutowała w Polsce pod koniec września minionego roku. Rosnące zainteresowanie i zaufanie do marki może odzwierciedlać wyższa niż rynkowa dynamika sprzedaży smartfonów Xiaomi do końcowego klienta. W grudniu ta wartość była niemal dwukrotnie wyższa niż miesiąc wcześniej. Najchętniej kupowano modele Redmi 3S i Redmi Note 3, choć dużym zainteresowaniem cieszyły się także droższe modele: Mi MAX i Mi5.

- Ważnym czynnikiem zakupowym były oczywiście święta. Choć warto dodać, że dynamika popytu utrzymała się na równie wysokim poziomie po 27. grudnia ? mówi Łukasz Łyżwa, Xiaomi Product Director w ABC Data.

Smart TV dzięki Mi BOX

Zaufanie do smartfonów Xiaomi, które oferują bardzo dobrą jakość za przystępną cenę, powinno przełożyć się na duże zainteresowanie akcesoriami.

Pod koniec stycznia w sprzedaży pojawi się m.in. Mi BOX. Niewielkie urządzenie - zaprojektowane we współpracy z Google w ramach projektu Android TV - rozwija możliwości i funkcjonalności inteligentnych telewizorów, które bardzo często oferują zamknięty ekosystem ograniczony do kilku popularnych aplikacji jak YouTube lub Netflix.

- Mi BOX oferuje wiele korzyści. Pozwala przenieść całą zawartość telefonu na ekran Smart TV. Dzięki temu możemy cieszyć się wieloma aplikacjami z Google Play, a do tego odtwarzać wideo w bardzo dobrej rozdzielczości. Zastosowana w Mi BOX technologia zapewnia 4Kx2K przy 60 fps, a ponadto oferuje Audio DTS 2.0, multichannel HD oraz Dolby Digital Plus ? mówi Przemysław Krzywiec, Product Manager w ABC Data.

Mi BOX ma również wbudowaną usługę streamingu Google Chromecast. Umożliwia wyszukiwanie i sterowanie głosem, a także parowanie przez Bluetooth takich urządzeń jak kontrolery gier. Oferuje też pełne wsparcie dla darmowego odtwarzacza mediów KODI (d. XBMC) na licencji GPL.

Mi Wi-Fi Router 3   

W polskiej ofercie Xiaomi pojawi się również elegancki i bardzo wydajny domowy router Mi Wi-Fi Router 3. Wyposażony w 128 MB RAM i 128 ROM, a także cztery specjalnie zaprojektowane anteny mikropaskowe, obsługuje pasma dla 2.4GHz oraz 5GHz.  Do tego umożliwia transfer danych aż do 1167 Mb/s. Dzięki temu nie tylko zasięg, ale też wydajność i stabilność internetu są wielokrotnie większe niż w przypadku wielu tradycyjnych routerów.

- Ogromna moc, którą oferuje Mi Wi-Fi Router 3 zyskuje na znaczeniu wraz z coraz większą liczbę urządzeń, które podłączamy do domowej sieci W-Fi. W dobie Internetu Rzeczy integrujemy przecież już nie tylko laptopy i smartfony, ale też m.in. inteligentne telewizory, lodówki, a nawet samochody pozostawione w garażu. W odróżnieniu od wielu konkurencyjnych urządzeń, router Xiaomi może zapewnić stabilną pracę wszystkich urządzeń jednocześnie ? dodaje Przemysław Krzywiec.

Mi Wi-Fi Router 3 jest do tego prosty w obsłudze i zapewnia dodatkowe zabezpieczenia. Użytkownik z poziomu mobilnej aplikacji Mi Router - dostępnej na systemy Android i iOS - może m.in. włączać rozbudowany firewall, robić backup danych, uruchamiać oddzielne sieci dla gości, a także zmieniać lub blokować strumień sygnału do wybranych urządzeń.

Trenuj z Mi Band 2, a z Mi In-Ear Headphones ciesz się muzyką

Na przełomie stycznia i lutego w oficjalnym kanale sprzedaży pojawiają się ponadto inteligentne opaski Mi Band 2 oraz słuchawki Mi In-Ear Headphones w wersji Basic oraz Pro.

Mi Band 2 posiada wyświetlacz OLED o przekątnej 0.42?? cala i z przyciskiem dotykowym. Opaska udostępnia informacje o liczbie wykonanych kroków, pokonanym dystansie, spalonych kaloriach, aktualnym pulsie oraz stanie baterii (działa na jednym ładowaniu do 20 dni). Mi Band 2 można również tak ustawić, aby wibrował, gdy na smartfon przychodzą m.in. połączenia telefoniczne i wiadomości tekstowe. Opaska spełnia normę IP67, zapewniając odporność na kurz i wodę.

Za pomocą Bluetooth 4.0 BLE umożliwia również synchronizację danych z aplikacją mobilną Mi FIT (dostępna na systemy Android i IOS). Dzięki temu możemy uzyskać dostęp do dodatkowych informacji: historii kroków, faz snu, rytmu serca. Ponadto możemy zaplanować cele treningowe. Aplikacja Mi FIT umożliwia archiwizację danych z Mi Band w cyklu dziennym, tygodniowym lub miesięcznym.

- Portfolio akcesoriów uzupełnią słuchawki Mi In-Ear Headphones. Będą dostępne w dwóch wersjach: Basic oraz Pro. Wersja rozbudowana oferuje m.in. szerszą i głębszą gamę dźwięków basowych ? dodaje Przemek Krzywiec.

Będą również nowe smartfony Xiaomi

W lutym i marcu pojawią się również najnowsze smartfony Xiaomi, które producent niedawno zaprezentował na chińskim rynku: Mi Note 2, Redmi Note 4, Redmi 4A oraz Redmi 4X.

- Przygotowując się do pierwszego kwartału nowego roku, chcieliśmy, aby nowa oferta smartfonów była jak najbardziej ciekawa i zróżnicowana. Jestem przekonany, że taka też będzie. Flagowiec Mi Note 2 jest nie tylko pięknie zaprojektowany, ale też oferuje możliwości technologiczne, które są niespotykane w wielu telefonach z najwyższej półki. Redmi Note 4 wzorem swojego poprzednika jest bardzo wydajny. Z kolei Redmi 4A był najlepiej sprzedającym się telefonem podczas chińskiego Singles? Day [odpowiednik Black Friday w Europie i Stanach Zjednoczonych]. W ciągu jednego dnia wartość jego sprzedaży wyniosła prawie 190 mln dol. Tak dużo, bo model, podobnie jak Redmi 4X, oferuje bardzo dobry współczynnik ceny do jakości ? wyjaśnia Łukasz Łyżwa.

Wszystkie nowe modele smartfonów Xiaomi, które pojawiają się w oficjalnej sprzedaży, będę objęte dwuletnią gwarancją, serwisowane w Polsce oraz dostosowane do polskich i unijnych standardów. To oznacza, że będą obsługiwać m.in. pasmo LTE B20, które nie jest dostępne w modelach sprowadzanych bezpośrednio z Azji.