Znamy przyczynę nagłego rozładowywania się smartfonów. Problem można rozwiązać w ten sposób

Robert Kędzierski
Część użytkowników Facebooka alarmuje, że nowe wersje aplikacji Facebook i Messenger rozładowują telefon szybciej. Istnieje tylko jeden pewny sposób na rozwiązanie tego problemu.

Poprawki w aplikacjach Facebook i Messenger wprowadzone 10 stycznia sprawiają, że smartfony znacznie szybciej się rozgrzewają. Wynika to z wyższego  obciążenia procesora.

Zbyt wysoka temperatura doprowadza  do utleniania się baterii i skraca jej cykl życiowy. Dlatego smartfony powinny być ładowane z dala od źródeł ciepła, nie wolno ich też nakrywać podczas tego procesu. 

Czytaj też: Wiemy jak wpadli sprawcy polskiego napadu stulecia. 

Facebook zna rozwiązanie problemu?

Według Facebooka problem z aplikacją został już naprawiony. Powodował go błąd jednego z serwerów, z którym łączyły się aplikacje Facebook i Messenger  Rozwiązaniem problemu ma być zrestartowanie aplikacji - podaje Android Autorhity.

Jeśli jednak problem nie ustąpi, sposób na pozbycie się problemów z rozładowanym akumulatorem jest tylko jeden: odinstalowanie aplikacji Facebook i Messenger ze smartfona. W przypadku pierwszej, nie jest to problemem - serwis społecznościowy  dostępny jest również przez mobilną przeglądarkę.

Użytkownicy Messengera takiej alternatywy jednak nie mają - pozostaje im do wyboru częstsze ładowanie telefonu lub zrezygnowanie z komunikowania się za pomocą narzędzia Facebooka. 

Więcej o: