Dania powołuje technologicznego ambasadora. Będzie negocjował z Facebookiem, Google, Apple i innymi gigantami technologicznymi

Robert Kędzierski
Anders Samuelsen, minister spraw zagranicznych Danii potwierdził, że jego kraj powoła specjalnego ambasadora, którego zadaniem będzie negocjowanie z gigantami technologicznymi.

Według rządu Danii Facebook, Google, Apple i kilka innych międzynarodowych koncernów technologicznych ma tak silną pozycję, że należy powołać specjalnego"technologiczny ambasador. Jego zadaniem będzie utrzymywanie kontaktu z gigantami branży. 

Czytaj też: Ktoś zaatakował polski system bankowy. Na taki rozmach stać tylko wielkie mocarstwa. 

Anders Samuelsen, minister spraw zagranicznych Danii, w rozmowie z Washington Post stwierdził, że firmy technologiczne mają duży wpływ na życie codzienne Duńczyków. Powołanie ambasadora jest niezbędne, by mieć cokolwiek do powiedzenia w tej relacji. Spytany o to, czy ambasador technologiczny nie będzie jedynie swego rodzaju symbolem zdecydowanie zaprzeczył:

Zdecydowanie nie będzie jedynie symbolem. Jest bezsprzeczne, że sztuczna inteligencja, nauczanie maszynowe, big data, internet rzeczy, samosterujące samochody i podobne technologie, nad którymi pracują giganci, są czymś, z czym świat będzie musiał się mierzyć. Będą też częścią naszego codziennego życia w Danii.

- stwierdził.

Dania czuje się zobowiązana do podjęcia specjalnych relacji z branżą technologiczną - Facebook i Apple wybrały ten kraj do ulokowania swoich europejskich spółek. 

Samuelsen stwierdził, że powołanie ambasadora technologicznego jest konieczne z uwagi na dynamiczny rozwój technologii.

Ponad połowa centrów danych na świecie została stworzona w ciągu minionych dwóch lat.

- zauważył duński minister.

Dodał też, że wpływ technologii na gospodarkę czy funkcjonowanie europejskich firm będzie coraz większy. Ma nadzieje, że inne europejskie kraje również powołają swoich ambasadorów technologicznych. 

 

Komentarze (1)
Dania powołuje technologicznego ambasadora. Będzie negocjował z Facebookiem, Google, Apple i innymi gigantami technologicznymi
Zaloguj się
  • kamuimac

    Oceniono 1 raz 1

    to zdarzenie rewelacyjnie pokazuje jaką potężną siłą są korporacje miedzynarodowe - a te jesli rzady na całym swiecie nie narzucą na nie odpowiednio wysokich podatków będą tylko i wyłacznie rosłu w siłe stajac sie bardziej znaczące niż wiekszosc państw.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX