Kupiłeś czarnego iPhone'a 7? Możesz tego pożałować. Ze smartfonów odpada farba

Coraz większa liczba użytkowników zgłasza się do Apple w sprawie nietypowego problemu ze smartfonami iPhone 7 oraz iPhone 7 Plus w wersji kolorystycznej Matte Black. Okazuje się, że pokrywająca je anodyzowana warstwa ma tendencje do łuszczenia się i odpadania.

Czarne matowe wykończenie iPhone’a 7 oraz iPhone’a 7 Plus najłatwiej odchodzi w okolicach głośników oraz przycisków do regulacji głośności. Zdarzają się również przypadki łuszczenia i odpadania kawałków pokrycia z tylnej ścianki smartfonu.

Niestety, klienci zgłaszający się do Apple w tej sprawie są zazwyczaj odprawiani z kwitkiem. Gwarancja na urządzenia nie uwzględnia tego typu ‘kosmetycznych’ defektów.

Co ciekawe, tuż po premierze ostatniej generacji smartfonów Apple, gdzie wprowadzono nowe wersje kolorystyczne Jet Black oraz Matte Black, producent informował, że pierwsza z nich może być nieco bardziej podatna na zdzieranie się anodyzowanego pokrycia. O Matte Black nie było wtedy mowy. Zalecano jednak noszenie telefonów w tym kolorze w dodatkowym etui.

Nikt jednak nie przypuszczał, że będzie się to dziać tak szybko. Pierwsze przypadki zgłaszano po zaledwie dwóch miesiącach od premiery. Niektórzy informowali o defekcie mimo noszenia smartfonu przez cały czas w pokrowcu.

Czytaj też: Płacisz za iPhone'a 7 prawie 3400 zł? Apple wyprodukowało go znacznie taniej

Problemy z odpadającą farbą nie są niczym nowym w przypadku iPhone’a. Pierwsze przypadki z niektórymi wersjami kolorystycznymi notowano już w 2012 roku przy okazji iPhone’a 5. Problemy nie ominęły również kolejnej generacji. Phil Shiller piastujący wtedy stanowisko szefa marketingu Apple, określił problem jako coś całkowicie normalnego i związanego z typowym użytkowaniem aluminiowego telefonu.

Źródło: MacRumors

Więcej o:
Komentarze (42)
Kupiłeś czarnego iPhone'a 7? Możesz tego pożałować. Ze smartfonów odpada farba
Zaloguj się
 • maxthebrindle

  Oceniono 14 razy 6

  'Phil Shiller piastujący wtedy stanowisko szefa marketingu Apple, określił problem jako coś całkowicie normalnego i związanego z typowym użytkowaniem aluminiowego telefonu.'

  Mam aluminiowego Samsunga, jest intensywnie użytkowanu bez pokrowca już prawie dwa lata, farba nie odłazi (kolor czarny). No ale to był dużo tańszy telefon niż Jabcok, więc widać nie zapłaciłem za tę opcję.Dali za to ekran OLED, który podobno Apple ma odkryć już w następnej wersji iPhona...

 • japka_putina

  Oceniono 6 razy 4

  Czy to bardzo utrudnia dzwonienie? Oh, wait! To nie służy przecież do dzwonienia!

 • reden01

  Oceniono 1 raz 1

  A po co gwarancja?
  To tylko taki pomysł producenta, w tym przypadku Appla.
  Idziemy do sprzedawcy i korzystając z obowiązujacego w Unii Europejskiej prawa zgłaszmy niezgodność produktu z deklaracją sprzedawcy. Mamy na to dwa lata.

 • Adam Świderski

  Oceniono 1 raz 1

  Poprawnie wykonane anodowanie aluminium powinno zapewnić trwały kolor powłoki. Pigment jest uwięziony pod warstwą wierzchnią metalu. Panowie z Apple się kiepsko tłumacza. Po prostu tehnolodzy nawalili i nie dopilnowali procesu.

 • Marek Zubik

  Oceniono 1 raz 1

  w sklepie Apple wymienia na nowy telefon - przetransferuja dane - jak ktos chce to dostanie inny kolor - ale to u mnie w Kadadzie co w Polsce to nie wiem - oczywiscie zadnych oplat

 • hard-ass

  0

  Prze Polske przwala sie fala samobojstw wlascicieli czarnych Ajfonow, spowodowana odpadaniem farby.

 • yuraathor

  0

  ja mam my phone z Biedronki za 250 zł zapłacone w 2014, też mi farba odłazi

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX