Kupiłeś czarnego iPhone'a 7? Możesz tego pożałować. Ze smartfonów odpada farba

Coraz większa liczba użytkowników zgłasza się do Apple w sprawie nietypowego problemu ze smartfonami iPhone 7 oraz iPhone 7 Plus w wersji kolorystycznej Matte Black. Okazuje się, że pokrywająca je anodyzowana warstwa ma tendencje do łuszczenia się i odpadania.

Czarne matowe wykończenie iPhone’a 7 oraz iPhone’a 7 Plus najłatwiej odchodzi w okolicach głośników oraz przycisków do regulacji głośności. Zdarzają się również przypadki łuszczenia i odpadania kawałków pokrycia z tylnej ścianki smartfonu.

Niestety, klienci zgłaszający się do Apple w tej sprawie są zazwyczaj odprawiani z kwitkiem. Gwarancja na urządzenia nie uwzględnia tego typu ‘kosmetycznych’ defektów.

Co ciekawe, tuż po premierze ostatniej generacji smartfonów Apple, gdzie wprowadzono nowe wersje kolorystyczne Jet Black oraz Matte Black, producent informował, że pierwsza z nich może być nieco bardziej podatna na zdzieranie się anodyzowanego pokrycia. O Matte Black nie było wtedy mowy. Zalecano jednak noszenie telefonów w tym kolorze w dodatkowym etui.

Nikt jednak nie przypuszczał, że będzie się to dziać tak szybko. Pierwsze przypadki zgłaszano po zaledwie dwóch miesiącach od premiery. Niektórzy informowali o defekcie mimo noszenia smartfonu przez cały czas w pokrowcu.

Czytaj też: Płacisz za iPhone'a 7 prawie 3400 zł? Apple wyprodukowało go znacznie taniej

Problemy z odpadającą farbą nie są niczym nowym w przypadku iPhone’a. Pierwsze przypadki z niektórymi wersjami kolorystycznymi notowano już w 2012 roku przy okazji iPhone’a 5. Problemy nie ominęły również kolejnej generacji. Phil Shiller piastujący wtedy stanowisko szefa marketingu Apple, określił problem jako coś całkowicie normalnego i związanego z typowym użytkowaniem aluminiowego telefonu.

Źródło: MacRumors

Więcej o: