Wycofane Galaxy Note 7 prawdopodobnie wrócą do sprzedaży. Samsung zmieni w nich baterie na bezpieczne

Robert Kędzierski
Według nieoficjalnych doniesień Samsung zamierza ponownie wprowadzić na rynek wycofane ze sprzedaży smartfony Galaxy Note 7. Niestety wiele wskazuje na to, że Europejczycy nie skorzystają na tej ofercie.

Serwis Zdnet Korea dotarł do informacji, wedle których Samsung zamierza wprowadzić na rynek wycofane wcześniej egzemplarze Galaxy Note 7. Potwierdzałoby to sierpniowe doniesienia agencji Reutera, o których pisaliśmy. Urządzenia miałyby zostać wyposażone w mniejsze, całkowicie bezpieczne akumulatory. Opatrzone nową nazwą Note 7s mogłyby trafić na rynek azjatycki. Według Engadget wprowadzenie smartfonów do Europy mogłoby być problematyczne.

Czytaj też: Samsung? Drożyzna. Ci chińscy producenci pokazują jak robić tanie flagowce. 

Samsung Galaxy Note 7Samsung Galaxy Note 7 fot. Daniel Maikowski

Decyzja Samsunga wydaje się jak najbardziej słuszna. Koreański gigant ściągnął z rynku ok. 2,5 mln smartfonów Galaxy Note 7, po tym jak w kilkudziesięciu z nich stwierdzono poważne problemy z baterią. Po wymianie komponentu na nowy telefony powinny być  w pełni funkcjonalne. Dobrze więc, że trafią na rynek w jako odnowione - to lepsze dla środowiska i korzystne dla użytkowników. Podobną politykę stosuje np. Apple który reklamowane czy uszkodzone urządzenia sprzedaje w dziale "refurbished".

Szkoda że polscy konsumenci nie mogą skorzystać z oferty Samsunga. 

Więcej o: