Motorola powraca na rynek smartfonów. Nieoczekiwana decyzja Lenovo

Robert Kędzierski
Lenovo postanowił przywrócić do życia legendarną markę Motorola. Rok temu ogłosił jej koniec, co zatem się zmieniło?

Motorola, legenda branży komputerowej i telekomunikacyjnej, niegdyś niezwykle ceniona marka telefonów i smartfonów powraca. Lenovo, który jest jej właścicielem od 2014 roku, właśnie podjął tę zaskakującą decyzję.

Czytaj też: Moto zachwycił nas tymi smartfonami. 

Niewiele ponad rok temu informowaliśmy, że "Motorola" już nie pojawi się na obudowie smartfonu. Została zastąpiona przez  "Moto by Lenovo" czy też krótsze "Moto".

Naprawić błąd

Aymar de Lencquesaing, szef Motorli, będącej częścią Lenovo, przyznał, że odejście od legendarnej marki nie było dobrą decyzją. Lenovo na niej stracił. Z wywiadu udzielonego CNET wynika, że smartfony sygnowane dawną marką  będą wkrótce najmocniejszymi, jakie oferować będzie Lenovo. 

Firma nie będzie już wstydzić się używać nazwy Motorola, umieszczać słynnego logo w kształcie skrzydła nietoperza na obudowie. Koniec końców to właśnie Motorola wynalazła telefon komórkowy.  Lenovo zamierza w końcu wykorzystać tę spuściznę.

- stwierdza CNET.

Motorola DynaTACMotorola DynaTAC fot. Motorola

Powrót do starej nazwy nie nastąpi szybko, będzie przebiegał w różnym tempie na różnych rynkach. Motorola zastąpi Moto najpierw w Brazylii. 

Sięgnięcie po dawną markę wydaje się w jakimś stopniu zrozumiałe. Większość doniesień z targów Mobile World Congress, które niedawno odbyły się w Barcelonie, przyćmił powrót telefonu Nokia 3310. Być może Chińczycy liczą na sentyment konsumentów i przychylność mediów - w końcu marka "Motorola" przez długie lata coś znaczyła. 

Zrzucamy ze schodów i tniemy nożem - czy Moto X Force wytrzyma?

Więcej o: