Ten komunikator znają chyba wszyscy użytkownicy Gmaila. Wkrótce przestanie istnieć

Na długo przed powstaniem Google Hangouts oraz komunikatorów Allo i Duo użytkownicy poczty Gmail mogli korzystać z funkcji czatu. Udostępniony w sierpniu 2005 roku Google Talk powoli przechodzi do historii.

Dni komunikatora Google Talk są już policzone. Wkrótce dotychczasowi użytkownicy czatu w Gmailu zaczną dostawać zaproszenia zachęcające do przejścia na Google Hangouts, który zajmie jego miejsce. Po 26 czerwca przesiadka stanie się jednak obligatoryjna. Niechybny koniec czeka już w tym momencie użytkowników aplikacji Google Talk na smartfonach z Androidem.

Google wydaje się pozycjonować Hangouts bardziej w stronę biznesu, jednocześnie dzieląc go na dwie osobne usługi Hangouts Chat i Hangouts Meet. Ich odpowiednikami dla użytkowników indywidualnych mają być rzecz jasna komunikatory Allo i Duo, które póki co nie mają jeszcze swoich wersji webowych.

Google TalkGoogle Talk fot. Wikipedia (domena publiczna)

Decyzja nie jest na pewno zaskoczeniem i nieco porządkuje krajobraz. Warto pamiętać, że już w 2013 roku rozpoczęto zastępowanie Google Talk przez Google Hangouts, ale użytkownikom przyzwyczajonym do poprzedniego komunikatora nie narzucano przesiadki.

Czytaj też: Korzystasz z Gmaila? Mamy dla ciebie dobrą wiadomość. Albo złą

Przy okazji Google poinformowało również, że w maju z Google Hangouts zniknie obecna od 4 lat funkcja wiadomości SMS. W tym wypadku sugeruje użycie alternatywnego komunikatora Android Messages albo Google Allo.

- - -

ZOBACZ WIDEO: Komunikator Google Allo w akcji

Google Allo. Komunikator na sterydach

Więcej o: