Korzystasz z Gmaila? Mamy dla ciebie dobrą wiadomość. Albo złą

Daniel Maikowski
Google postanowiło zwiększyć limit wielkości załączników w Gmailu do 50 megabajtów. Niestety, zmiana ta dotyczy jedynie e-maili, które odbieramy.

Dotychczas użytkownicy Gmaila mogli przesyłać i odbierać e-maile z załącznikami, których łączna wielkość nie przekraczała 25 MB. Teraz Google postanowiło nieco zluzować ten rygor, ale jest to zmiana częściowa.

Zwiększenie limitu dotyczy bowiem jedynie poczty przychodzącej. Oznacza to, że jeśli osoba korzystająca z innej poczty niż Gmail, wyśle nam e-mail z załącznikami "ważącymi" do 50 MB, to powinniśmy je bez problemu odebrać. W przypadku e-maili wysyłanych przez użytkowników Gmaila limit załączników wciąż wynosi 25 MB.

Decyzja Gmaila wywołuje we mnie mieszane odczucia. Zwiększenie limitu wielkości odebranych załączników niektórym użytkownikom z pewnością  przypadnie do gustu. Z drugiej strony należy pamiętać, że w 2017 roku e-mail nie jest ani najlepszym, ani najwygodniejszym sposobem, aby przesłać drugiej osobie pliki o dużych rozmiarach.

W tej sytuacji zdecydowanie lepiej skorzystać z takich usług jak Dysk Google, Dropbox czy OneDrive lub choćby z popularnego serwisu WeTransfer.

Współtwórca gry "Wiedźmin": Tych błędów bym już nie popełnił [NEXT TIME]

Więcej o:
Komentarze (31)
Korzystasz z Gmaila? Mamy dla ciebie dobrą wiadomość. Albo złą
Zaloguj się
 • swiroslaw_zbawiciel

  Oceniono 9 razy 7

  "Decyzja Gmaila wywołuje we mnie mieszane odczucia. Zwiększenie limitu wielkości odebranych załączników niektórym użytkownikom z pewnością przypadnie do gustu. Z drugiej strony należy pamiętać, że w 2017 roku e-mail nie jest ani najlepszym, ani najwygodniejszym sposobem, aby przesłać drugiej osobie pliki o dużych rozmiarach."

  A skąd te mieszane odczucia? Jak autor zauważył są alternatywne kanały i nie ma (póki co) obowiązku korzystania z gmaila.

 • Zbigniew Gałęski

  Oceniono 2 razy 2

  Pan redaktor poprosił 3 letnią córkę o napisanie artykułu? A później wyskakuje reklama "jeśli cenisz dobra publicystyke" żarty sobie robicie? Zmiencie najpierw domenę na żenada.pl

 • Andrzej Piękny

  Oceniono 2 razy 2

  Nasza Klasa też ongiś wprowadziła limit jedna fotka na miesiąc. I co?. A no to, iż dziś mało kto wie co to znaczy NK.

 • rtrwt

  Oceniono 1 raz 1

  A ja na wp.pl mam 100 MB od lat...
  Dla wiadomości wysyłanych i odbieranych.
  Bez łaski...

 • beaviso

  Oceniono 1 raz 1

  @norbertrabarbar
  To zmień przekonania. I wygeneruj sobie plik o długości, powiedzmy 52,000,000 bajtów, a następnie spróbuj go załączyć. W zależności od rezultatu będziesz wiedział czy chodziło o 50 MB czy 50 MiB. Możesz jeszcze potestować granicę wynikającą ewentualnie z podania limitu w KB / KiB.

 • d6s1

  0

  .... jaka szkoda,ze Ktos tu nie zna innych za darmo dzialajacych "digitalnych skrzynek pocztowych" np.Web,MSN,Yahoo itd. To bedzie zrozumialy twoj wpis.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX