Korzystasz z Gmaila? Mamy dla ciebie dobrą wiadomość. Albo złą

Daniel Maikowski
Google postanowiło zwiększyć limit wielkości załączników w Gmailu do 50 megabajtów. Niestety, zmiana ta dotyczy jedynie e-maili, które odbieramy.

Dotychczas użytkownicy Gmaila mogli przesyłać i odbierać e-maile z załącznikami, których łączna wielkość nie przekraczała 25 MB. Teraz Google postanowiło nieco zluzować ten rygor, ale jest to zmiana częściowa.

Zwiększenie limitu dotyczy bowiem jedynie poczty przychodzącej. Oznacza to, że jeśli osoba korzystająca z innej poczty niż Gmail, wyśle nam e-mail z załącznikami "ważącymi" do 50 MB, to powinniśmy je bez problemu odebrać. W przypadku e-maili wysyłanych przez użytkowników Gmaila limit załączników wciąż wynosi 25 MB.

Decyzja Gmaila wywołuje we mnie mieszane odczucia. Zwiększenie limitu wielkości odebranych załączników niektórym użytkownikom z pewnością  przypadnie do gustu. Z drugiej strony należy pamiętać, że w 2017 roku e-mail nie jest ani najlepszym, ani najwygodniejszym sposobem, aby przesłać drugiej osobie pliki o dużych rozmiarach.

W tej sytuacji zdecydowanie lepiej skorzystać z takich usług jak Dysk Google, Dropbox czy OneDrive lub choćby z popularnego serwisu WeTransfer.

Współtwórca gry "Wiedźmin": Tych błędów bym już nie popełnił [NEXT TIME]

Więcej o: