Chcesz mieć więcej pamięci w swoim iPhonie? To proste, zaktualizuj iOS-a

Kamil Mizera
Apple wypuściło właśnie najnowszą wersję swojego mobilnego systemu iOS 10.3. Wprowadza ona szereg nowych funkcji, wśród których jedna na pewno ucieszy posiadaczy iPhone'ów z niewielką ilością pamięci wewnętrznej.

Jedną z największych zmian, jakie wprowadza aktualizacja iOS-a w wersji 10.3, jest przejście z systemu zarządzania plikami z HFS+ na APFS. Nowy system oferuje znacznie wydajniejsze zarządzanie przestrzenią pamięci wewnętrznej oraz lepsze szyfrowanie danych. Ta pozornie niewielka zmiana sprawi, że wasze urządzenie z iOS-em zyska nieco więcej przestrzeni dyskowej. 

Przykład? Przed aktualizacją dane na moim iPhonie zajmowały 21,09 GB, zostawiając mi do dyspozycji 6,49 GB wolnej przestrzeni. Po zainstalowaniu najnowszej wersji systemu dane zajmują 20,51 GB, a ja do dyspozycji mam 7,65 GB wolnej przestrzeni. Tym samym zyskałem ponad 1,16 GB. 

iOS 10.3iOS 10.3 zrzut ekranu

Choć ta zmiana jest najmniej widoczna, a jednocześnie najbardziej ciesząca oko, to iOS 10.3 wprowadza jeszcze kilka innych nowości. Jedną z nich jest chociażby specjalna sekcja w aplikacji Ustawień, w której w jednym miejscu znajdują się najważniejsze funkcje i informacje związane z naszym kontem w Apple i iCloud. 

Dodatkowo iOS 10.3 wprowadza możliwość wykonywania połączeń telefonicznych, wysyłania SMS-ów oraz MMS-ów z wykorzystaniem Wi-Fi. Tak zwane Wi-Fi Calling można uruchomić w iPhonie wchodząc w ustawienia aplikacji Telefon. Oczywiście, funkcja ta będzie działać, o ile nasza sieć komórkowa udostępnia tego typu usługę. 

Kolejną ważną zmianą jest porzucenie wsparcia dla aplikacji działających w oparciu o 32 bitową architekturę. Apple zapowiadało ten krok od początku 2015 roku dając czas deweloperem na zaktualizowanie swoich aplikacji. Nie wszyscy jednak to zrobili. Według niektórych szacunków nowa polityka Apple może oznaczać, że iOS 10.3 nie będzie wspierać blisko 200 tysięcy aplikacji. 

Co jeszcze wprowadza iOS 10.3? Oto najważniejsze zmiany:

  • Lokalizowanie AirPods za pomocą Find my Phone
  • Wyświetlanie pogody w Mapach z wykorzystaniem 3D Touch
  • Oglądanie filmów z iTunes na różnych urządzeniach
  • Aplikacja Podcast wspiera 3D Touch
Więcej o: