Nielimitowane rozmowy, SMSy i Internet za 19,90 zł bez umowy? Prześwietlamy ofertę a2mobile

Robert Kędzierski
Wirtualny operator a2mobile wprowadził właśnie nową ofertę. "Niewyczerpalne pakiety" oferują nielimitowane połączenia, SMSy i internet. W pakiecie lub osobno. Czy za wszystko faktycznie zapłacimy tylko 19,90? Sprawdziliśmy.

Oprócz tradycyjnych operatorów komórkowych w Polsce działają również wirtualni. a2mobile, jeden z najmłodszych, zmienił właśnie ofertę.

Wprowadził "Niewyczerpalne pakiety". Klient wybiera samodzielnie czy chce włączyć nielimitowane rozmowy, SMSy, czy internet. Każdy z pakietów kosztuje 9,90 zł na 31 dni (oferta prepaid). 

Pakiety a2mobilePakiety a2mobile Fot. a2mobile

Specjalna oferta polega na obniżeniu ceny za wszystkie trzy pakiety. Zamiast blisko 30 złotych zapłacimy niespełna 20. 

Pakiet a2mobilePakiet a2mobile a2mobile

Działanie dwóch pierwszych pakietów jest jasne. Rozmowy na telefony stacjonarne i komórkowe, a także wiadomości SMS są nielimitowane. Niezależnie od sieci, do której dzwonimy. 

Co oznacza "Niewyczerpalny internet"?  

Operator wyraźnie pisze, że internet nie jest limitowany ilością transferowanych danych. Limitowana jest prędkość. Obowiązują następujące lejki: do 5GB prędkość transmisji jest maksymalna. Od 5 do 10 GB jest ograniczona do 3Mb/s. Po przekroczeniu tego progu spada do 1Mb/s, aż do osiągnięcia 15GB. Kiedy przekroczymy ten pułap prędkość internetu spadnie do 512Kb/s. 

Dodatkowo lejek można w każdej chwili zresetować. Opłata za tę usługę wynosi 5 złotych. 

Przeglądanie Facebooka i komunikacja za pomocą Messengera nie jest wliczana do transferu (z wyłączeniem wideo, przekierowań na inne serwisy i rozmów głosowych). 

Oferta a2mobile z pewnością jest warta rozważenia. Za ok. 20 zł oferuje nielimitowane rozmowy i 5GB szybkiego internetu. To dużo nawet dla osoby, która aktywnie korzysta ze smartfona, ogląda sporo treści wideo. Duża konkurencja ze strony innych wirtualnych operatorów takich jak Virgin Mobile czy Mobile Vikings wymusiła na Aero2, właścicielu marki, udoskonalenie oferty. Konsument ma się z czego cieszyć, bo wybór ofert prepaid w Polsce jest olbrzymi i tani. 

Więcej o: