Marzenie introwertyków się spełniło. Wkrótce nie będą musieli rozmawiać z taksówkarzami

Daniel Maikowski
Na ulice japońskich miast wyjechały "ciche" taksówki. To nowa usługa, która daje pasażerowi gwarancję, że nie będzie musiał prowadzić z kierowcą wymuszonej rozmowy o pogodzie, polityce i sporcie.

„Ciche" taksówki to pomysł firmy Miyako Taxi, która oferuje swoje usługi w japońskim mieście Kioto. Taka taksówka nie różni się niczym szczególnym od pozostałych taryf. Posiada jedynie oznaczenie, które informuje nas o obowiązujących w aucie zasadach.

'Cicha' taksówka'Cicha' taksówka fot. Miyamoto Taxi

Kierowcy "cichych" taksówek nie mogą zagadywać pasażerów i zaczynać rozmów na temat sportu, polityki czy pogody. Ograniczają się jedynie do grzecznego powitania, potwierdzenai trasy przejazdu oraz reagowania w sytuacjach alarmowych.

 

Japońska firma tłumaczy, że zdecydowała się na uruchomienie nowej usługi, aby wyjść naprzeciw potrzebom wielu pasażerów, którzy podczas jazdy chcieliby się zrelaksować i odpocząć, a nie prowadzić wymuszoną konwersację z taksówkarzem.

Na ulice Kioto wyjechało już 10 „cichych" taksówek. Firma Miyako Taxi, która posiada w swojej flocie 354 samochody, nie wyklucza, że jeśli pomysł się sprawdzi, to takich taksówek będzie jeszcze więcej.

Źródło: Mashable

Zobacz też: Założyciel Fly4free.pl: Gdybym tę decyzję podjął wcześniej, fly4free.pl najprawdopodobniej byłoby najbardziej znanym serwisem w Europie.

Założyciel Fly4free.pl: Gdybym tę decyzję podjął wcześniej, fly4free.pl najprawdopodobniej byłoby najbardziej znanym serwisem w Europie [NEXT TIME]

Więcej o: