Wojna o OLED. Google chce zainwestować 880 mln dolarów w produkcję smartfonowych paneli od LG

Wyszukiwarkowy gigant wydaje się podążać śladami konkurentów i zabezpiecza sobie solidną porcję paneli OLED na poczet kolejnego wcielenia smartfonów z serii Pixel. Oferta dotyczy sporej kwoty przeznaczonej na rozbudowę możliwości produkcyjnych LG Display.

Google chce być dobrze przygotowane na debiut kolejnych modeli smartfonów z serii Pixel. W tym celu oferuje LG Display inwestycję opiewającą na bilion wonów (ponad 880 mln dolarów), aby zwiększyć możliwości produkcyjne fabryk paneli OLED. O sprawie donosi koreański serwis Electronic Times. Przedstawiciele obu stron do tej pory oficjalnie nie potwierdzają tych informacji.

Warto przypomnieć, że ekrany AMOLED zastosowane w pierwszej ubiegłorocznej generacji smartfonów Google Pixel pochodzą od Samsunga. Ruch giganta wydaje się zatem sensowny w obliczu niedawnych informacji o zamówieniu 70 mln elastycznych ekranów OLED przez Apple. Ich przeznaczeniem jest rzekomo jubileuszowa edycja iPhone’a 8.

Taka sytuacja z pewnością spowoduje tymczasowe problemy z dostawami paneli opartych na organicznych diodach, czego Google najwyraźniej chce uniknąć.

O samych Pixelach nowej generacji póki co niewiele wiemy. Spekuluje się ponownie o dwóch wersjach smartfonu różniących się od siebie przekątną ekranu (Pixel oraz Pixel XL). W założeniu mają one stanowić bezpośrednią konkurencję dla flagowców LG (LG G6) oraz Samsunga (Galaxy S8).

Czytaj też: Kiepska sprzedaż Pixeli. Największym problemem tych smartfonów jest... Google

Zobacz wideo: Założyciel Fly4free.pl: Gdybym tę decyzję podjął wcześniej, fly4free.pl najprawdopodobniej byłoby najbardziej znanym serwisem w Europie [NEXT TIME]

Założyciel Fly4free.pl: Gdybym tę decyzję podjął wcześniej, fly4free.pl najprawdopodobniej byłoby najbardziej znanym serwisem w Europie [NEXT TIME]

Więcej o: