Stephen Hawking twierdzi, że musimy uciekać z Ziemi. Mamy na to zaledwie 100 lat

Słynny fizyk twierdzi, że ludziom zostało niewiele czasu na Ziemi. Musimy szybko znaleźć sposób na przeprowadzkę. W innym razie czeka nas zagłada.

Stephen Hawking to słynny brytyjski fizyk cierpiący na stwardnienie zanikowe boczne. Przez ponad 40 lat zajmował się kosmosem, m.in. kwestią istnienia czarnych dziur. Co jakiś czas wygłasza teorie na temat życia na Ziemi i kolonizacji obcych planet.

Kilka miesięcy temu, podczas spotkania Oxford Union naukowiec oznajmił, że ludzkość wyginie prawdopodobnie już za 1000 lat. Jedynym ratunkiem jest opuszczenie naszej planety. Wygląda jednak na to, że słynny fizyk zmienił zdanie.

Świat obiegła nowa wypowiedź Stephena Hawkinga, w której twierdzi, że mamy zaledwie 100 lat na opuszczenie Ziemi i skolonizowanie innej planety. Swoich racji ma bronić w nowym programie BBC - "Tomorrow’s World":

Profesor Stephen Hawking uważa, że gatunek ludzki będzie musiał zamieszkać nową planetę w ciągu 100 lat, aby przetrwać. Wraz ze zmianami klimatycznymi, możliwymi uderzeniami asteroid, epidemiami i rozrastaniem się populacji przyszłość naszej planety jest coraz bardziej niepewna.

Jak na razie słynny naukowiec nie ujawnia żadnych szczegółów na temat możliwej zagłady planety. Ma je zdradzić w odcinku "Expedition New Earth", w którym wystąpi.

Dziwi trochę, że Hawking tak szybko zmienił zdanie i 1000 lat, o których mówił wcześniej stopniały do zaledwie jednego wieku. Miejmy nadzieję, że naukowiec jednak nieco przesadził. Brytyjski program uzasadniający jego wypowiedź ma zostać wyemitowany latem tego roku.

Czytaj też: To może być przełom w podboju kosmosu. Hawking i rosyjski miliarder chcą dotrzeć do Alfa Centauri

...

Prezes Rainbow: Firmy stają się nieefektywne, jeśli wszystko spoczywa na rękach prezesa [NEXT TIME]

Więcej o:
Komentarze (264)
Stephen Hawking twierdzi, że musimy uciekać z Ziemi. Mamy na to zaledwie 100 lat
Zaloguj się
 • jacek.boczkowski

  Oceniono 53 razy 47

  Zagłada jest nieunikniona. Do globalnego ocieplenia doszło ostatnio globalne ocipienie, które ujawnia się podczas wyborów w kolejnych krajach.

 • ziggybum

  Oceniono 33 razy 25

  Kurczę, w 2015 roku Hawking przewidywał, że być może zbliża się do nas BĄBEL antymaterii. I bach! Mamy bąbli jednego za drugim u sterów kolejnych państw. Więc może lepiej się pakować...

 • acide94

  Oceniono 9 razy 7

  Ziemia dla Ziemian, Księżyc dla księży.

 • 0roman0

  Oceniono 9 razy 7

  Gdyby to była prawda to już po nas. Nie ma najmniejszych szans aby uciec z Ziemi na inną planetę w okresie najbliższych 100 lat. Nawet gdyby pokusić się na skolonizowanie Marsa to jak wyekspediować tam i zakwaterować przynajmniej 10 tyś ludzi? O miliardzie nawet nie wspomnę. Ponadto jak tam żyć przez następne setki, tysiące lat? Planety które ponoć przypominają Ziemię są oddalone o lata świetlne od nas. Nie ma szans że w przeciągu 100 lat odkryjemy sposób aby się tam dostać.
  Myślę że natura sama znajdzie wyjście z tej sytuacji. Albo walnie w nas meteoryt i zmniejszy populacje o 3/4, wybuchnie (lub zostanie zainicjowana) epidemia która zrobi to samo lub wybuchnie wojna która skutecznie zmniejszy populację tak aby dać Ziemi trochę odsapnąć i rozpocząć wiele spraw od nowa.

 • munaciello

  Oceniono 9 razy 7

  No, tak...
  Misiewicz został zwolniony.
  Antek chodzi pobudzony i wściekły.
  To nie dziwota, że Hawking zmienił zdanie.

 • cucurucu

  Oceniono 6 razy 6

  Mysle, ze trzeba wszystkich politykow i ksiezy wypyerdolic w kosmos, wtedy bedzie bezpiecznie

 • czarna_brygada09

  Oceniono 6 razy 6

  Niestety, ale to nie jest takie nieprawdopodobne. Hipoteza Stephena Hawkinga jest mocno uzasadniona. Wszechświat to nie jest 'cieplarnia', wszechświat dla życia jest zabójczy, a więc rozproszenie gatunku na inne planety jest oczywistą strategią przetrwania ... im szybciej tym lepiej. Drugim elementem przetrwania jest zdolność samoorganizacji ludzkości w odpowiedzi, na gwałtowne i ekspresowe zmiany cywilizacyjne. Przy obecnym systemie organizacji planetarnej ... systemie różnych 'kaczych dołków', gdzie każdy ch... na swój strój, bardzo, bardzo, wątpię. Człowiek aby się rozwijać musi z jednej strony, mieć zapewnioną wolności jednostki i jej autonomiczną kreatywności, z drugiej strony gwarancje społeczną bycia i życia ... to dwa warunki konieczne i niezbędne bycia człowiekiem, stąd jeżeli to nie zostanie spełnione w skali planetarnej, to nie mamy szans ... najmniejszych ... wyginiemy jak dinozaury.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX