Debiutuje zupełnie nowa odsłona przeglądarki Opera. Komunikatory internetowe będą zawsze pod ręką

Jedna z najpopularniejszych przeglądarek internetowych na świecie, Opera, doczekała się sporych zmian. Nowy jest nie tylko interfejs. Ułatwiono także komunikację ze znajomymi.

Mowa o Operze. Zupełnie nowa wersja nazwana Reborn (ang. odrodzenie) była dotychczas w rozwojowej fazie beta. Dziś stabilna wersja przeglądarki doczekała się premiery i jest dostępna dla wszystkich.

Bardzo dużych zmian doczekała się oprawa graficzna przeglądarki. Opera Reborn jest jeszcze ładniejsza, ma przyjemniejszy interfejs i dostała nowe motywy tła. Warto wspomnieć, że wygląda identycznie niezależnie od systemu operacyjnego.

embed

Po lewej stronie okna przeglądarki znalazł się pasek boczny ze skrótami do przydatnych opcji i komunikatorami internetowymi.

Integracji z Operą doczekały się trzy komunikatory: Facebook Messenger, WhatsApp i Telegram. Aplikacje znajdują się w osobnych oknach rozwijanych z bocznego paska. Nie trzeba zatem przełączać się z przeglądanej właśnie strony.

embed

Do poszczególnych komunikatorów można także dostać się za pomocą skrótów klawiaturowych. Ułatwiono także kilka podstawowych czynności, jak dzielenie się obrazkami. W tym celu wystarczy przeciągnąć zdjęcie z okna przeglądarki do wybranej konwersacji.

Opera jest pierwszą popularną przeglądarką internetową, która doczekała się tego typu integracji z komunikatorami.

Tryb ciemny w Opera RebornTryb ciemny w Opera Reborn fot. Blog Opera - blogs.opera.com

W Reborn dodano także tryb nocny, który zmienia interfejs przeglądarki na ciemny. Jest także automatyczny VPN i wbudowane blokowanie reklam, które w razie potrzeby można szybko wyłączyć.

Od kilkunastu tygodni wersja PC norweskiej przeglądarki zyskuje użytkowników w Polsce. W kwietniu korzystało z niej prawie 10 proc. internautów, co daje jej trzecie miejsce nad Wisłą. Pierwszy jest oczywiście Chrome (ponad 56 proc.), drugi Firefox (25 proc.).

 

Opera Reborn oznaczona numerem 45 jest już dostępna do ściągnięcia na systemy operacyjne Windows, Mac i Linux.

+++

Zobacz też: Piotrowska-Oliwa: Leżąc na łopatkach wykorzystaj tę chwilę i przygotuj strategię, która pozwoli ci wygrać następny mecz 

Więcej o: