Street View stanie się atrakcyjniejsze dla Polaków. Samochody Google znów pojawią się w kraju

Charakterystyczne samochody Google pojawią się w Polsce ponownie. Odświeżą wygląd polskich ulic w usłudze Street View.

Google Street View to usługa, która początkowo pozwalała na obejrzenie zdjęć sferycznych ulic największych miast. Teraz możemy zobaczyć także fotografie z parków narodowych, wnętrz budynków czy trudno dostępnych miejsc na całym świecie. Dzięki Street View możemy "zwiedzić" niemal cały świat nie ruszając się od komputera.

Wczoraj Google poinformowało o umożliwieniu dodawania nowych miejsc samym użytkownikom usługi. Dziś dowiedzieliśmy się, że amerykańska firma wyśle na ulice polskich miast charakterystyczne samochody Street View.

Fotografie w usłudze zdążyły się już trochę zdezaktualizować. Po raz pierwszy zdjęcia w Polsce były robione w 2011 roku, następnie jeszcze raz w 2014 roku. Po trzech latach przyszedł czas na kolejne odświeżenie wyglądu Street View.

Takie samochody mają pojawić się na ulicach polskich miastTakie samochody mają pojawić się na ulicach polskich miast fot. Google (polska.googleblog.com)

Uzbrojone w aparaty fotograficzne samochody Google mają wyjechać na ulice w Polsce już w najbliższych dniach. Pojawią się w największych miastach i ich okolicach: m.in. w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu czy Gdańsku. Pełną listę miejsc Google podaje tutaj.

Gigant zastrzega jednak, że samochody Street View mogą nie pojawić się w niektórych lokalizacjach:

To, czy samochody Street View pojawią się w danym miejscu zależy od wielu czynników, między innymi warunków pogodowych i logistycznych, postaramy się wykonać fotografie w każdym z wymienionych miejsc.

Cała akcja ma potrwać od maja do października. Firma zaznacza, że twarze przechodniów i numery rejestracyjne pojazdów na zdjęciach w Street View są rozmywane.

Czytaj też: Chciałbyś wejść do wnętrza czynnego wulkanu? Google zrobiło to za ciebie

...

Więcej o:
Komentarze (30)
Street View stanie się atrakcyjniejsze dla Polaków. Samochody Google znów pojawią się w kraju
Zaloguj się
 • xinfx

  Oceniono 4 razy 4

  Trzeba wyjść pomachać :D

 • Oceniono 11 razy 3

  Krótko...

  Obywatele RP... wiecie już jak wykorzystać TAKĄ informację?

  Płachty, banery, papiery, flamastry w dłoń i wieszać hasła na trasie przejazdu dla potomnych!

  ... V ...

 • aaa aaa

  Oceniono 11 razy -1

  a moze dacie wytlumaczenie dlaczego w Niemczech w ogole nie ma Street View a w PL po raz kolejny maja oni jezdzic i szpiegowac np sieci wifi?

 • kwiatekkk

  Oceniono 12 razy -2

  Byliśmy dla googla krajem III świata, gdy pierwszy raz robił tu foty. Wyprzedziła go nawet RUMUŃSKA firma, Norc, ktora oferowała street view 2 lata wcześniej. A Bartuś z Gazety cieszy się jak murzyn z paciorków, że jaśniepanstwo z googla znów nas nawiedzą. Żałosne...

 • supermarjan

  Oceniono 3 razy -3

  a jak sobie nie życzę zeby moja chata byla w tym czyms?
  moge to jakos zablokowac?

 • 1avalon

  Oceniono 3 razy -3

  Ten samochodzik na zdjęciu to Łada czy Oka?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX