Facebook ma nową ikonkę. Nie pojawiła się przypadkiem

Do słynnych reakcji na Facebooku dodano zupełnie nową ikonkę. Jest testowana w związku z pewnym ważnym świętem.

Od ponad roku na Facebooku - poza słynnym "Lubię to" - można zareagować także przy użyciu charakterystycznych ikonek. Na początku maja portal społecznościowy umożliwił dodawanie ich nie tylko pod postami, ale i komentarzami.

Spostrzegawczy użytkownicy Facebooka zauważyli jednak niedawno zupełnie nową ikonkę. To symbol kwiatka, który jak na razie został udostępniony m.in. Amerykanom. Polacy mogą nową reakcję zobaczyć, jednak nie mogą jej dodawać.

Ikonkę w kodzie Facebooka wytropił Sreedev Sharma. Okazuje się, że serwis społecznościowy testuje nowość w kilku wybranych krajach. Ma to związek z Dniem Matki, który w USA obchodzony jest w drugą niedzielę maja (w tym roku 14 maja).

Nowa reakcja na FacebookuNowa reakcja na Facebooku fot. screen z filmu Facebook

Amerykanie mogą dodawać nową reakcję od kilku dni. W Polsce Dzień Matki obchodzony jest 26 maja, możliwe więc, że i my dostaniemy niedługo możliwość dodawania ikonki oznaczonej jako "Thankful", czyli "Wdzięczny".

Nie wiadomo, czy Facebook zdecyduje się wyłączyć nową reakcję, czy zostawi ją na stałe. Możliwe, że tego typu ikonki będą dodawane przy okazji innych świąt

Więcej o: