Reorganizacja i zwolnienia w Microsofcie. Wiemy już, ile osób musi się pożegnać z pracą u giganta

Potwierdzając wcześniejsze doniesienia przedstawiciele Microsoftu oficjalnie poinformowali o planowanych zwolnieniach, które w najbliższym czasie obejmą głównie siły sprzedażowe koncernu. Redukcje mają dotknąć 10 proc. pracowników działu handlowego.

W Microsofcie funkcjonuje potężna armia handlowców licząca sobie nawet 50 tys. osób. Podane przez giganta informacje mogą oznaczać, że zwolnienia mogą dotyczyć nawet 5 tys. pracowników. Z kolei według informacji uzyskanych przez CBNC pracę w strukturach handlowych straci mniej więcej 3 tys. osób. Zwolnienia obejmą również inne działy, takie jak księgowość oraz departament prawny.

Zwolnienia są częścią planu restrukturyzacji, której celem jest jeszcze mocniejsze skupienie się na sprzedaży rozwiązań cloud computing (między innymi Azure oraz Office 365).

W ostatnim czasie biznes związany z usługami chmurowymi Microsoftu dynamicznie rośnie. Rok fiskalny dla koncernu kończy się 30 czerwca i zazwyczaj na początku lipca możemy się spodziewać tego typu informacji. Gigant z Redmond chce wyraźnie zwiększyć efektywność działania w tym sektorze.

Czytaj też: Microsoft chce zadbać o bezpieczeństwo komputerów z Windowsem 10. Nie wszystkim się to spodoba

To nie pierwsza fala masowych zwolnień w Microsofcie i na pewno nie największa. Warto przypomnieć sobie gigantyczne redukcje po wykupieniu Nokii, które dotknęły aż 17 tys. pracowników koncernu. Niespełna rok temu z pracą musiało się pożegnać około 3 tys. osób, z których większość ponownie stanowili handlowcy. Na razie nie ujawniono wartości i formy rekompensat związanych z planowanymi zwolnieniami.

24, 25 50. Zapamiętaj te cyfry. Bo to one zdecydują o tym, jak będzie wyglądać twoje wideo

Więcej o: