Ktoś na Facebooku prosi o pomoc w konkursie? To nowy przekręt. Nie wysyłaj takiego SMS-a

Na Facebooku aż roi się od przekrętów. Tym razem przestępcy proszą o pomoc wyciągając pieniądze od nieuważnych internautów.

Konto na Facebooku ma ogromna liczba internautów, dlatego portal jest świetnym sposobem dotarcia do szerszej grupy osób.

Bardzo często wykorzystywany jest także przez ludzi, którzy proszą o pomoc w wielu różnych konkursach w sieci. Nie raz trzeba więc polubić post lub zagłosować w inny sposób na zewnętrznej stronie internetowej.

Bardzo często prośby o pomoc są wysyłane przez znajomych w bezpośrednich wiadomościach na Messengerze. Niektórzy postanowili to wykorzystać w bardzo nieuczciwy sposób.

Jak informuje Niebezpiecznik do internautów docierają wiadomości na Messengerze z prośbą o wysłanie SMS-a. Ma to pomóc komuś zdobyć atrakcyjną nagrodę, jednak może przysporzyć niepotrzebnych kosztów.

To nie konkurs, a próba wyłudzenia płatnych SMS-ówTo nie konkurs, a próba wyłudzenia płatnych SMS-ów fot. dzięki uprzejmości Niebezpiecznik.pl

SMS - wbrew temu co deklaruje nadawca - wcale nie jest darmowy. Jak przypomina Niebezpiecznik, druga cyfra numeru 74480 oznacza bowiem oznacza cenę, którą przyjdzie zapłacić za jego wysłanie (cyfra 4 to 4 zł + VAT, a więc 4,92 zł).

W niektórych przypadkach nadawca wiadomości na Facebooku jest w trakcie jej wysyłania nieaktywny. Już to powinno zwrócić czujność.

Należy zachowywać szczególną ostrożność decydując się na wysłanie jakiegokolwiek SMS-a na podejrzanie wyglądający numer. Najlepiej w ogóle tego nie robić. Nie raz informowaliśmy już przecież o niewinnych wiadomościach, które mogą sporo kosztować.

Na wszelki wypadek można bezpłatnie zablokować usługi SMS premium u swojego operatora.

...

Zobacz, jak możesz dodać ekstra napięcie do swojego wideo dzięki efektowi Vertigo

Więcej o: