Jak będzie wyglądać nowa konsola do gier od Atari? Producent uchyla rąbka tajemnicy

Mniej więcej miesiąc temu na świat wyszły pierwsze informacje o Ataribox, konsoli do gier słynnej marki. Teraz producent dzieli się pierwszymi szkicami koncepcyjnymi sprzętu i przy okazji zapowiada czego możemy się po tym sprzęcie spodziewać.

Dokładnej specyfikacji Ataribox jeszcze nie ujawniono, ale już teraz wiemy, że na nowej konsoli Atari pogramy zarówno w klasyczne tytuły, jak i zupełnie nowe gry. Możemy mieć zatem do czynienia z rozwiązaniem hybrydowym, które nie będzie zamkniętym systemem, jak w przypadku ostatnich retrokonsol Nintendo.

Ataribox - konsola do gier AtariAtaribox - konsola do gier Atari fot. Atari

Na tylnym panelu pudełka konsoli widać gniazdo sieciowe Ethernet, port HDMI, cztery porty USB oraz czytnik kart pamięci SD. Producent planuje wydanie dwóch wersji Ataribox - jedna z nich za sprawą drewnianych wstawek przypomina kultowy model 2600. Druga ma nieco bardziej nowoczesną stylistykę.

 

Czytaj też: Ta konsola do gier sprzedała się w 86 mln egzemplarzy na całym świecie. Właśnie przestaje być produkowana

W internecie działa już oficjalna strona Ataribox, ale poza opublikowanym w połowie czerwca krótkim teaserem nowej konsoli nie znajdziemy tam jeszcze żadnych dodatkowych informacji. Jak tłumaczy sam producent, kolejne wieści będą pojawiać się stopniowo. Jedno jest już pewne. Nowa konsola rzeczywiście powstaje.

Zobacz, jak możesz dodać ekstra napięcie do swojego wideo dzięki efektowi Vertigo

Więcej o: