Tak wygląda nowy iPhone? Apple może zdecydować się na zaskakujący ruch

Daniel Maikowski
Obudowa wykonana ze szkła i technologia ładowania indukcyjnego. Tak ma się prezentować iPhone 7S Plus, którego zdjęcia wyciekły do sieci.

Już od dawna premiera nowego iPhone'a nie wzbudzała takich emocji wśród wielbicieli Apple. Trudno się temu dziwić. W tym roku gigant z Cupertino świętuje 10. rocznicę rynkowego debiutu swojego kultowego urządzenia. W jaki sposób ją uczci?

Z plotek i przecieków wynika, że z tej okazji Apple zaprezentuje nam nie jednego, nie dwa, ale aż trzy nowe iPhone'y. Dwa modele mają być bezpośrednimi następcami iPhone 7 i 7 Plus. Oprócz nich, w sprzedaży pojawi się też jubileuszowa edycja iPhone'a, która ma charakteryzować się nowym designem oraz wyświetlaczem OLED.

Sęk w tym, że Apple ma podobno spory problem z dotrzymaniem terminów związanych z premierą ostatniego z urządzeń. Nieoficjalnie mówi się, że chodzi o techniczne kłopoty związane ze zintegrowaniem czytnika linii papilarnych z ekranem OLED.

Eksperci Bank Of America sugerują, że może to doprowadzić opóźnienia premiery telefonu o trzy tygodnie lub więcej. Jeśli te przewidywania się sprawdzą, to jubileuszowy iPhone z całą  pewnością nie zostałby zaprezentowany we wrześniu.

iPhone 7S PlusiPhone 7S Plus fot. Sonny Dickson/9ToMac.com

Mocniejszy iPhone 7S?

Na szczęście, jest również dobra wiadomość. Wiele wskazuje na to, że iPhone 7S oraz iPhone 7S Plus, których wrześniowa premiera wydaje się być niezagrożona, mogą okazać się znacznie ciekawszymi urządzeniami niż dotychczas przypuszczaliśmy.

Wskazują na to zdjęcia, które wyciekły do sieci. Prezentują one prawdopodobny wygląd iPhone 7S Plus. Pierwsza widoczna zmiana to szkło na tylnym panelu urządzenia, które ma zastąpić aluminiowe wykończenie iPhone'a 7. Nie byłby to pierwszy romans Apple ze szklaną obudową. Materiał ten pokrywał obudowę iPhone'a 4 oraz iPhone'a 4S.

iPhone 7S PlusiPhone 7S Plus fot. Sonny Dickson

Drugą ważną nowością ma być możliwość bezprzewodowego ładowania telefonu. Co ważne, mówimy tu o ładowaniu indukcyjnym, a nie zupełnie nowej technologii ładowania akumulatora przez Wi-Fi, nad którą Apple pracuje ponoć od kilku lat.

Co jeszcze wiemy o iPhonie 7S? Urządzenia mają zostać wyposażone w układ A11, 3/4 GB RAM i 64/128/256 GB pamięci wewnętrznej. Cena 4,5" modelu ma rozpoczynać się od 650 dol., a najtańszy wariant iPhone'a  7S Plus ma kosztować 769 dolarów.

Premiera iPhone 7S i 7S Plus odbędzie się prawdopodobnie w połowie września br.

Więcej o: