Popularny polski serwis Wrzuta.pl znika z sieci. Lepiej pobrać swoje treści już teraz

W oficjalnym oświadczeniu na stronie Wrzuta.pl obecny wydawca serwisu informuje o zakończeniu jego funkcjonowania z końcem sierpnia. Zgodnie z regulaminem wszystkie opublikowane w nim treści zostaną skasowane.

Wrzuta.pl należąca obecnie do Grupy Wirtualnej Polski czasy swojej świetności ma już dawno za sobą. Według danych PBI/Gemius przez ostatnie 5 lat serwis odnotowywał znaczące spadki liczby użytkowników oraz odwiedzin. Można przypuszczać, że obecny właściciel serwisu tym właśnie motywuje decyzję o jego zamknięciu.

W oficjalnym oświadczeniu zamieszczonym na stronie Wrzuta.pl możemy przeczytać, że działalność serwisu zakończy się 31 sierpnia 2017 roku z powodów biznesowych. Wydawcy zachęcają również użytkowników do pobrania wszystkich danych udostępnionych na stronie.

...zgodnie z postanowieniami pkt 18 Regulaminu, serwis Wrzuta.pl nie zapewnia archiwizowania i przechowywania plików, komentarzy ani jakichkolwiek innych treści udostępnionych w serwisie. Dlatego już teraz, zachęcamy do pobrania wszystkich materiałów, które umieścili Państwo w serwisie Wrzuta.pl. Prosimy pamiętać, by przenieść wszystkie niezbędne Państwu treści najpóźniej do 31 sierpnia 2017 roku. Po tym terminie, serwis przestanie funkcjonować.

Niechlubna przeszłość Wrzuty.pl (oraz idąca za tym spora popularność) związana jest z licznymi przypadkami nielegalnego udostępniania treści chronionych prawami autorskimi. Po przejęciu przez Wirtualną Polskę na nowego właściciela spadła lawina zarzutów ze strony producentów oraz dystrybutorów. W pewnym momencie suma roszczeń przekroczyła poziom 266 mln zł.

Czytaj też: Trybunał sprawiedliwości UE: wyszukiwarki torrentów powinny być zablokowane przez dostawców internetu

Wydawca zareagował i usunął nielegalne treści, a dodatkowo wdrożył nowy system zabezpieczeń. Jednak wraz z rozwojem legalnych serwisów streamingu muzyki oraz wideo Wrzuta.pl stopniowo zaczęła tracić swoją dotychczasową pozycję.

Chcesz nagrać wideo z idealnym dźwiękiem? Mamy na to sposób

Więcej o: