Więcej roamingu krajowego od Orange w Play. Głównym partnerem fioletowych nadal T-Mobile

Dobre wiadomości dla klientów sieci Play. Po podpisaniu porozumienia z Orange pomarańczowy operator udostępni łączność w technologii 4G LTE podczas korzystania z roamingu krajowego.

Na mocy aneksu podpisanego między Orange oraz Play abonenci fioletowego operatora komórkowego mogą liczyć między innymi na szybszą transmisję danych w roamingu krajowym.

Dotychczas znajdując się w zasięgu nadajników pomarańczowego operatora przy wykorzystywaniu roamingu krajowego można było liczyć wyłącznie na 2G oraz 3G. Zmiany staną się bardziej odczuwalne od przyszłego roku.

 

Według zapewnień rzecznika prasowego Play, Marcina Gruszki, nadal głównym partnerem dla fioletowego operatora w roamingu krajowym pozostaje T-Mobile. Z kolei jak tłumaczył odpowiedzialny w Orange za kontakty z prasą Wojciech Jabczyński, podpisany właśnie aneks do umowy między obydwoma podmiotami bynajmniej nie spowoduje obniżenia jakości usług oferowanych klientom Orange.

Czytaj też: Kolejne zmiany w roamingu krajowym Play. Powód do zmartwienia? Rzecznik operatora wyjaśnia

Marcin Gruszka uspokaja również obawy związane ze spowolnieniem rozbudowy własnej sieci Play. Zgodnie z postanowieniami podpisanego właśnie aneksu Orange bardziej przychylnie spojrzy na montaż nadajników Play na masztach należących do pomarańczowego operatora komórkowego.

Więcej o: