Nieoficjalnie: Xiaomi stworzy dla Google nowy smartfon z serii Android One

Robert Kędzierski
Już wkrótce na rynku może zadebiutować smartfon, który dla wielu będzie spełnieniem oczekiwań. Xiaomi A1 ma mieć bowiem system wprost od Google, rozsądną cenę i równie rozsądne parametry.

Według nieoficjalnych informacji Xiaomi tworzy dla Google kolejny smartfon z serii Android One. Ma nim być model o nazwie Xiaomi A1. Urządzenie nie będzie mogło równać się z w flagowacami z najwyższej półki, ale dla wielu może okazać się spełnieniem marzeń.

Anroid One jest bowiem serią smartfonów, które otrzymują od Google system na specjalnych zasadach. W przypadku w zasadzie wszystkich systemów z Androidem dostawcą nowej wersji oprogramowania jest producent smartfonu. W tym wypadku za łatki, usprawnienia i nowe wersje będzie odpowiadać bezpośrednio Google. 

Czytaj też: Przetestowaliśmy smartfon Xiaomi. Lepiej rozumiemy sympatię dla marki. 

Specyfikacja  Xiaomi A1 wygląda naprawdę przyzwoicie. Ekran o przekątnej 5,5 cali i rozdzielczości Full HD nie jest może szczytem marzeń, ale ośmiordzeniowy Snapdragon 625 w połączeniu z 4GB pamięci RAM powinien zaspokoić większość potrzeb użytkownika. A1 ma mieć też 32 lub 64 GB na dane, podwójny aparat 12 megapiskeli (f/2.2+f/2.6), możliwość nagrywania w rozdzielczości 4K. Cechują go też funkcje znane z topowych modeli  - czytnik linii papilarnych i złącze USB C. 

Xiaomi MiMax

Za The Next Web

Więcej o: