Oto najlepiej zarabiająca aplikacja mobilna w sklepie Apple. I nie jest to Netflix ani Candy Crush

Z jednej strony duże zaskoczenie, a z drugiej całkowity jego brak. W końcu wszyscy jesteśmy ludźmi. Najlepiej zarabiającą aplikacją w sklepie App Store jest obecnie Tinder. Amerykańska aplikacja randkowa przegania w rankingu Apple takich gigantów, jak Netflix czy Candy Crush.

Pierwsze miejsce w rankingu najlepiej zarabiających aplikacji w sklepie App Store aplikacja Tinder może zawdzięczać w głównej mierze globalnemu wdrożeniu płatnego abonamentu Tinder Gold. Za sprawą funkcji Likes You (Lubią Cię) pozwala podejrzeć użytkownikowi osoby, które polubiły jego profil i w ten sposób szybciej znaleźć dopasowanie.

W wersji darmowej Tinder dopasowuje do siebie tylko takie osoby, które wzajemnie polubiły swoje profile, zatem przy aplikacji możemy spędzić sporo czasu bez większego rezultatu.

Tinder Gold zapowiedziany w czerwcu przeszedł fazę testów w Argentynie, Australii, Kanadzie i Meksyku. Za kwotę 14,99 dol. miesięcznie oprócz wspomnianej wcześniej funkcji użytkownik ma dużo więcej kontroli nad swoim profilem, nieograniczoną liczbę profili do przeglądania i sortowania, może zmieniać swoją lokalizację, a także dostaje pakiet dodatkowych serduszek. Nadal dostępny jest również prostszy abonament Tinder Plus wprowadzony już w 2015 roku.

Czytaj też: Google usunął ze sklepu Play 300 aplikacji, które służyły do przeprowadzania ataków

Biorąc pod uwagę ostrą konkurencję, z którą Tinder musi się mierzyć na rynku aplikacji randkowych, osiągnięcie tak dobrego wyniku należy uznać za duży sukces. Jak podkreślają twórcy aplikacji, każdego dnia na całym świecie użytkownicy wykonują 1,6 mld przesunięć na lewo i prawo.

Więcej o: