Xiaomi już szykuje się do premiery flagowego smartfonu Mi 7. Na pokładzie może znaleźć się najnowszy procesor Qualcomm

Z niepotwierdzonych do tej pory informacji chiński potentat elektroniczny nie zwalnia tempa i szykuje premierę nowego modelu flagowego smartfona na pierwszy kwartał przyszłego roku. Może być tak, że Xiaomi Mi 7 zobaczymy już przy okazji targów MWC 2018 w Barcelonie.

Xiaomi Mi 6 pokazano bardzo niedawno, bo w drugiej połowie kwietnia. W Polsce telefon zadebiutował dopiero w lipcu. Tymczasem z Chin dochodzą kolejne spekulacje odnośnie następcy. Według niepotwierdzonych do tej pory informacji Xiaomi planuje pokazać flagowego Mi 7 w pierwszym kwartale 2018 roku. Termin zbiega się oczywiście z targami MWC 2018 w Barcelonie. Byłby to idealny moment na premierę urządzenia.

Xiaomi Mi 7 ma mieć 6-calowy panel AMOLED od Samsunga. Warto przypomnieć, że Mi 5 miał raptem 5,15 cala w technologii LCD, zatem dostaniemy dużo większą przestrzeń roboczą o lepszej jakości obrazu. Czy pójdzie za tym wzrost wymiarów telefonu? Niekoniecznie, bowiem producent może wykorzystać konstrukcję o minimalnych ramkach, jak w przypadku smartfonu Mi Mix 2.

Co ciekawe, nowy flagowy smartfon Xiaomi może być jednym z pierwszych urządzeń na rynku, w którym zastosowany zostanie najnowszy procesor Qualcomm - Snapdragon 845. Niektóre źródła podają również przewidywany rozmiar pamięci RAM - 6, a nawet 8 GB.

Czytaj też: Ten smartfon chce skraść show iPhone'owi. Xiaomi Mi Mix 2 zobaczymy 11 września

Oczywiście na obecnym etapie trudno będzie jeszcze zweryfikować jaki naprawdę będzie Xiaomi Mi 7. Póki co przed nami inna ważna premiera chińskiego producenta - Mi Mix 2. Zostanie on zaprezentowany już 11 września, dzień przed konferencją Apple, na której zobaczymy jubileuszowego iPhone’a 8.

Andrzej K. Koźmiński: Pracodawcy to nie są małe dzieci. To ludzie, którzy powinni dawać sobie radę [NEXT TIME]

Więcej o: